Úvodník

Úvodník

Proč vzniká tento web, čemu bude sloužit a proč se jmenuje Jeden Domov?

Na internetu se poslední dobou objevuje spousta nových webových stránek zaměřených k propagaci tzv. střídavé péče o děti po rozvodu manželství, případně pouze po rozchodu partnerů, kteří sice nebyli oddáni, ale mají společné dítě či děti...

Bohužel naprostá většina zmíněných webů je provozována několika málo skupinkami jednotlivců, kteří se tímto způsobem snaží vzbudit zdání masovosti podpory střídavé péče o děti.

 Na svých stránkách zveřejňují pouze názory směřující k podpoře střídavé péče. Využívají v hojné míře manipulaci s fakty, zkreslené nebo zcela vymyšlené statistiky a jiné údaje. Pokud již náhodou zveřejní i názor proti střídavé péči, je to vždy okomentováno takovým způsobem, že autor takového "nesprávného" názoru rychle ztratí chuť dále přispívat. I kdyby tu chuť neztratil, není to obvykle nic platné, protože veškeré externí příspěvky na zmíněných webech jsou řádně cenzurovány a další argumenty proti střídavé péči již nejsou schváleny a zveřejněny.

 Cílem našeho webu tedy bude alespoň částečně vyvážit tento silně zkreslený názor na střídavou péči, jako jedinou správnou možnost po rozchodu partnerů a umožnit plné vyjádření všem, kdo k tomu budou mít co říct. Rádi poskytneme prostor dotčeným partnerům po rozchodu, lidem s vlastní zkušeností se střídavou péčí a v neposlední řadě i všem odborníkům a organizacím, které se zabývají řešením porozvodových situací. Současně také budeme uvádět na pravou míru různá zkreslená nebo zcela smyšlená tvrzení a názory, které se na webech propagující střídavou péči v hojné míře objevují.

Jméno "Jeden Domov" jsme zvolili záměrně, protože jsme přesvědčeni o tom, že každý člověk má právo na ochranu svých základních potřeb. Jednou z nejdůležitějších je odjakživa potřeba mít jedno místo, kterému říkáme domov a kam cítíme, že patříme. Toto místo má obrovský význam v osobnosti člověka a v žádném případě není dělitelné dvěma. Nikdo nedokáže cítit tento vztah rovnoměrně ke dvěma různým místům, bohužel propagátoři střídavé péče mají pocit, že dítě bude mít domov tam, kam ho strčí a to klidně každý týden jinde. Ve skutečnosti tím jen říkají, že neuznávají osobnost dítěte a snižují jeho hodnotu na úroveň cenné věci, kterou je při rozchodu potřeba rozdělit na dvě stejné poloviny. Sami by nikdy nepřistoupili na to, že by se měli každý týden stěhovat, ale dítěti to podle nich nevadí. Není to pravda, dítě od narození není o nic méně člověkem, než dospělý a má také i stejné základní potřeby, které je potřeba chránit o to více, protože si je ještě neumí ochránit samo.

Děkujeme za pozornost a věříme, že tento web začne rychle naplňovat svůj účel, tedy ukáže, že střídavá péče není jedinou a už vůbec ne nejlepší formou péče o dítě po rozchodu rodičů.

Své názory a příspěvky nám můžete zasílat prostřednictvím kontaktního formuláře v hlavním menu!