Studie a výzkumy Stojí vůbec naše děti o střídavou péči?

Stojí vůbec naše děti o střídavou péči?

Studie a výzkumy

Často se v poslední době vyskytuje názor, že střídavá péče je tady hlavně pro děti. Že hlavně děti si střídavou péči přejí. To jsou ale zase názory jejích zastánců, většinou otců, dospělých lidí. Ale vybraly by si naše děti střídavou péči opravdu? Toto téma bude náš web více v průběhu času sledovat a časem o tomto tématu přineseme podrobnější článek.

 

Zatím Vám dáváme ke shlédnutí odkaz na zajímavý článek. Zamýšlí se nad střídavou péčí pro změnu z pohledu dítěte:

http://www.jenprozeny.cz/1993-jak-se-vase-deti-divaji-na-stridavou-peci?page=0,0

A na závěr přinášíme slova paní Lenky Kohoutové, poslankyně ODS, která sama je jedním ze zastánců připravované novely Zákona o rodině, která zazněla před pár dny v rozhlasovém rozhovoru:

Já jsem dnes mluvila s jednou svojí kolegyní v Poslanecké sněmovně, která se šla zeptat dětí do školy, jestli by chtěly být ve střídavé péči, kdyby se jich to týkalo. A říkala, že to bylo  zhruba 50 na 50, ale že děti často říkaly, ne, já nechci se nikam stěhovat, ne, já bych nechtěl mít dva pokoje a do dvou se stěhovat, ne, já bych si nedovedl představit, že bych třeba chodil do dvou škol. Anebo, že bych týden bydlel jinde. To je taky zajímavý vzorek, zeptat se našich dětí, kdyby je to čekalo, jak by to bylo. Ale samozřejmě nevím, jak vypovídající ten vzorek byl.

Co dodat? Někdy se může stát, a neplatí to jen pro střídavou péči, že je rodič přesvědčen, že dítě je z jeho plánu nadšené. Ale dítě ho zatím jen prostě nechce zklamat nebo má strach říct, že jeho představa je jiná.

A jak se Vaše děti dívají na střídavou péči?