Případy Rizika manželství s cizincem - Pavlína Němcová

Rizika manželství s cizincem - Pavlína Němcová

Případy

Pavlína Němcová je známá modelka pracující po celém světě. Ani jí se nevyhnula jedna z nejhorších zkušeností, které mohou matku potkat. Únos dítěte.

Vdávala se ve Francii velmi mladá, o mnoho starší partner byl její první láskou. Představovala si krásný život. Růžové brýle spadly hned po narození jejího syna, kdy její manžel otočil své chování. Zakazoval jí stýkat se s rodinou, jezdit na návštěvy domů, rodiče nesměli jezdit ani za ní a svým vnoučetem. Nesměla pracovat (to bylo jednoduché, měla malé dítě) a dosáhl její úplné izolace i ve Francii. Než se vzpamatovala ze šoku, uběhly dva roky. Pak udělala to, co udělá každá mladá holka, které někdo ubližuje. Vzala dítě a odjela k mamince. Potom,co se jí manžel začal omlouvat, chtěla se vrátit a dát zase vše do pořádku, zase začala věřit, že budou rodina. Když se však stalo, že jeden den nebyla doma, manžel přijel, dítě vzal, převezl zpět do Francie a dál už se jelo podle jeho pravidel. Poté, co si vzal dítě, podal ve Francii žádost o rozvod a syna dostal do své péče.

Začalo dlouhých 12 let soudů, během kterých se Pavlína pravidelně stýkala se svým synem, odmítala spoustu zakázek na práci, plačícího syna pak od ní odtrhávali a ona se z toho další den vzpamatovávala. Přesto stihla ještě ve  Francii vystudovat práva. Nebylo jí to nic platné. Francouzské soudy nezajímalo, že ve Francii dokáže syna nadstandartně zabezpečit, ani že syn by s ní žít chtěl. Nevzdala to. Oba se dočkali, když syn mohl ve svých 14 letech zvolit, s kým chce žít. Od té doby žili spolu a vynahrazovali si všechny ztracené roky.

Syn už je dospělý a oba začínají nový život. Pavlína po tolika letech začíná myslet na sebe. Přejeme jí, aby se jí teď v nové rodině splnilo všechno, o co byla 20 let připravena. Určitě si to zaslouží.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata/212562210800010-13-komnata-pavliny-nemcove/