Případy Syn nezvládl střídavou péči, chce bydlet u prarodičů

Syn nezvládl střídavou péči, chce bydlet u prarodičů

Případy

Střídavá výchova nemusí vyhovovat každému dítěti. A to i přesto, že se rodiče dohodnou...

Střídavá výchova je náročné uspořádání nejen pro rodiče, ale hlavně pro děti. Jak už jsme psali v tomto článku http://www.jedendomov.cz/uvod/77-pokracovani-stridave-pece , i v případě, že se rodiče dohodnou, dítě se může cítit vykořeněné a hledá náhradní domov u prarodičů, dalších příbuzných, na internátě nebo v předčasném vážném vztahu. A rodiče se pak nestačí divit.

Chlapec z našeho příběhu má na předčasné vztahy ještě čas, na internát také, proto si našel domov u babičky. Rodiče byli celou dobu spokojení, jak se hezky dohodli a nevšimli si, že dítě je nešťastné. Chlapec se domluvil s babičkou a rodičům to předložil jako hotovou věc. Rodiče nechápou, proč, když střídavá péče tak hezky funguje? Zkoušejí chlapci domluvit, ale on trvá na tom, že chce mít domov.

Dohodli jsme se, že Jakub bude týden se mnou a týden s tátou. Do školy to má z obou svých domovů blízko, takže „přesuny“ školní docházku ani návštěvu zájmových kroužků neovlivnily.

Po jednom z posledních pobytů u táty přišel Kuba domů málem plačky. Nechtěl se mnou vůbec mluvit a zabarikádoval se v pokojíčku.

Když jsem ho konečně přesvědčila, že bychom si měli promluvit, odrovnal mě informací, že už nechce bydlet ani u mě, ani u táty.

„Chci se odstěhovat k babičce a dědovi na vesnici. Mají mě rádi, mám tam spoustu kamarádů a můžu tam chodit i do školy.“

Jsem bezradná...

http://kvety.kafe.cz/osudy/2011/12/27/clanky/syn-po-rozvodu-nezvladl-stridavou-peci-chce-bydlet-u-prarodicu/

A komu tedy vyhovuje střídavá péče, Vám nebo Vašim dětem???