Případy Dara Rolins a její bývalý partner dostali rozum

Dara Rolins a její bývalý partner dostali rozum

Případy

Už delší dobu sledujeme příběh Dary Rolins a její dcery. Ještě v lednu situace nevypadala vůbec dobře. Dara odjela s dcerou na dovolenou, aby se vzpamatovala z nevěry bývalého přítele Matěje Homoly. Ten jí za to vyhrožoval, že bude žádat dítě do péče...

 http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/54313/rozcileny-homola-daro-chci-stridavou-peci.html

Dara nechtěla vystavovat malé dítě soudům a tahanicím, proto předběžně svolila ke střídavé péči. Naštěstí ani jejímu bývalému příteli se k soudu moc nechtělo. Řekla si asi, zkusíme to, dítě samo uvidí, co to znamená a otec vlastně taky. Původně se střídavé péči chtěla vyhnout, ale asi viděla, že by se celá věc bez soudů neobešla. Zvolila tedy "léčbu šokem"?

Svolení Dary ke střídavé péči se ihned chopili extrémistické "otcovské" skupinky, které její případ okamžitě prezentovaly na svých stránkách a nezapoměly gratulovat jak otci, tak i dítěti k "úplné rodině".

http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-domaci-celebrity/149171/rolins-a-homola-se-dohodli-na-stridave-peci-o-dceru.html

Naštěstí to konečně vypadá, že všichni dostali rozum. Střídavá péče netrvala ani dva měsíce. Nemáme zas tolik informací, můžeme se jen domnívat. Je možné, že otec dítěte zjistil, že střídavá péče je pořádná dřina hlavně pro něj. Je možné, že jak ho přecházel vztek na Daru, sám si přiznával, že dítěti toto uspořádání nic dobrého nepřináší. Zvlášť tak malému dítěti. Sám možná viděl, že dítě potřebuje mámu a domov a proto ještě nemusí tátu ztratit.

http://www.super.cz/celebrity/dara-rolins/945-dara-rolins-stridava-pece-neprichazi-v-uvahu.html

"Dítě si bez ohledu na problémy, které řeší jeho rodiče, zaslouží mít mámu i tátu. Je potřeba to respektovat, citlivě s tím naložit. Nemstít se skrz dítě, neřešit si tak svoje prohry. Na druhou stranu si myslím, že dítě potřebuje zázemí, domov a jistotu. Ne přesouvat se každý týden s ruksáčkem na zádech z jedné adresy na druhou. Musí vědět, kam patří. V praxi to znamená, že mám Lauru ve výhradní péči já, ale Matěj s ní tráví stejně času jako já. Akorát že doma je u mámy."

Ať už to bylo jakkoliv, celé to dopadlo dobře. Dítě neztratilo mámu ani tátu, a přesto nemusí ztratit ani domov a zázemí. Vypadá to, že všichni přišli na nejlepší řešení. Otec dítěte vyhrál dobrý vztah s matkou dítěte a díky tomu i dítě samotné, protože to nebude vystaveno "rozvodovým bojům", v důsledku kterých by se vztah s jedním nebo oběma rodiči nenávratně poznamenal. Celý případ ukazuje, že když se lidé umí domluvit a netrvají na svých extrémních představách, neztratí nikdo nic. A hlavně dítě, kterému stále zůstanou oba rodiče i jeho domov. Celé rodině moc gratulujeme!