Případy

Případy

Ústavní soud: Ne vždy je střídavá péče v zájmu dítěte

Případy

Soudy při rozhodování o dalším osudu dítěte při rozchodu rodičů se konečně mají zaměřovat nejen na to, jestli volenou úpravu péče či styku dítě zvládne, ale hlavně na to, zda je pro dítě zvolená úprava tím nejlepším řešením z možných, jestli je opravdu v jeho  nejlepším zájmu. Takto se vyslovil Ústavní soud, když rozhodoval o dalším osudu holčičky svěřené do střídavé péče rodičů.

Celý článek...

 

Pomozte spolu s námi paní Evě Michalákové a jejím dětem odebraným v Norsku

Případy

Jeden domov pomáhá Denisovi a Davidovi, dětem odebraným v Norsku jejich rodičům. Děti jsou již několik let rozděleny do norských pěstounských rodin, nesmí se stýkat spolu a jejich matka je může vidět 2x ročně na dvě hodiny. Během návštěvy nesmí projevit emoce, děti obejmout, říct jim, že je má ráda, nesmí na ně mluvit česky. V současné době matce hrozí odebráním rodičovských práv a předáním dětí ke konečné adopci za to, že svůj případ tady v Česku zveřejnila.

Je nutné donutit náš stát, aby začal své občany chránit. Případ dětí Michalákových není jediný. Zapojte se do pomoci i vy a pomozte spolu s námi vrátit české děti domů, do Čech k mamince.

 

Celý článek...

 

Mám dítě se střídavkářem

Případy

Tento příběh je varováním pro všechny ženy. Kam vede slepá důvěra, přesvědčení, že on se kvůli mně změní...  Spasitelský syndrom je "diagnóza", která se obrací proti spasiteli samému a je vlastní mnoha ženám. Jedna věří, že změní alkoholika, a jiná, že změní střídavkáře. Obě se pletou.

V druhém případě to se spasitelkou odnesou i její děti. A stát a jeho orgány, mající za úkol děti chránit, jen mlčky přihlíží. Proto mějme oči otevřené, než si s někým pořídíme děti. Kolik takových příběhů se ještě bude muset odehrát, než si to lidé uvědomí?

Celý článek...

 

Děti aktivistů

Případy

"O tom, jaké to je bát se chodit ze školy, protože cestou může "číhat" otec a člověka proti jeho vůli "odchytit" a odvézt pryč, zase vyprávěl šestnáctiletý Tomáš F."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/deti-soudum-vycetly-ze-je-nechrani-d58-/domaci.aspx?c=A050210_205934_domaci_sas

Co zažívaly děti otcovských aktivistů za svá práva, než plnoletostí získaly svobodu?

 

Celý článek...

 

Podobných případů bude přibývat

Případy

Nedávno byla odsouzena žena, která v lednu 2011 skočila s malou holčičkou z okna, když si otec dítěte přišel převzít dítě ke styku. Matka skončila na vozíku, dítě je v pořádku, dostalo se do péče otce. O případu informovala i média. Veřejnost z toho není moudrá. Jednou je matka vykreslena jako vražedkyně, podruhé se autoři zamýšlí nad možnými dalšími důvody jejího činu, nad možnou situací, která matku k tomuto zoufalému kroku dohnala. A jak to tedy bylo doopravdy? To si můžete přečíst v našem článku.

Celý článek...

 

Souhlas obou rodičů nestačí

Případy

Se střídavou výchovou by měli souhlasit nejen oba rodiče, ale důležitý je také souhlas dítěte, které by mělo mít právo střídavou výchovu kdykoliv ukončit. Dítěte se střídavá péče bude dotýkat nejvíce, dítě ji bude zažívat. Sám pro sebe by si žádný dospělý střídavou péči nezvolil. Dítě nemá na vybranou. A jak to pak vypadá, si můžete přečíst.

Celý článek...

 

Rizika manželství s cizincem - Pavlína Němcová

Případy

Pavlína Němcová je známá modelka pracující po celém světě. Ani jí se nevyhnula jedna z nejhorších zkušeností, které mohou matku potkat. Únos dítěte.

Celý článek...

 

Další dítě v ústavu

Případy

Nedávno se objevil další případ dítěte zavřeného do ústavu kvůli konfliktům rodičů. Jedná se o devítiletou holčičku. Její umístění do Klokánku má na svědomí chomutovský OSPOD, který tento postup považuje za přijatelný, jak nasvědčuje fakt, že malá Jenny není jejich prvním takovým případem.

Celý článek...

 
Více článků...