Občanské sdružení Fotoreportáž z pochodu proti týrání dětí

Fotoreportáž z pochodu proti týrání dětí

Občanské sdružení

Zástupci Jednoho domova se v sobotu 19. listopadu zúčastnili pochodu proti týrání dětí, který pořádala Nadace Naše dítě. Pochodu se zúčastnilo asi 150 lidí, mezi nimi také paní Marie Vodičková nebo předsedkyně PSP Miroslava Němcová se svými vnoučaty.

 

Pochod se sešel na Václavském náměstí a šel na náměstí Staroměstské, kde měli hlavní představitelé projev k přítomné početné veřejnosti. Asi po hodině skončil. Jsme potěšeni, že jsme měli možnost se akce zůčastnit, protože týrání dětí je velký problém, který by měl zajímat každého z nás.

V roce 2010 bylo v ČR podle nadace Naše dítě nahlášeno 5787 případů týraných a zneužívaných dětí, o rok dříve to bylo 4447. Podle ředitelky nadace Zuzany Baudyšové jsou tyto případy jen vrcholkem ledovce, většina jich stále zůstává za zavřenými dveřmi rodin. Přitom 60 procent případů se podle Baudyšové odehrává v úplných rodinách, děti jsou často oběti partnerských sporů. Zdroj: Novinky.cz

http://www.novinky.cz/zena/deti/250984-prahou-prosel-pochod-proti-tyrani-deti.html

Tady naše fotoreportáž:

Začátek průvodu

Začátek průvodu na Václavském náměstí

Průvod Václavské náměstí

Průvod na Václavském náměstí

Průvod prochází Prahou

Průvod prochází Prahou

Průvod prochází Prahou

Průvod prochází Prahou

Veřejnost byla početná

Veřejnost byla početná

Průvod na Staroměstském náměstí

Průvod na Staroměstském náměstí

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí

Proslov paní Baudyšové

Proslov paní Baudyšové

Sdružení Jeden domov na akci

Sdružení Jeden domov na akci

Závěr průvodu

Závěr akce - paní Baudyšová, paní Němcová, paní Vodičková, pan Boura

------------------------------------------

A abychom přinesli také něco z druhé strany, 17. listopadu kontroverzní extrémistický otcovský aktivista pár dní po propuštění z výkonu trestu vystoupil na neonacistické demonstraci. Zde přítomným demonstrantům v černých kapucích, vysvětlil, že nejsou neonacisté, ale vlastenci, za což byl odměněn potleskem a souhlasnými výkřiky.

Této aktivity si všimli i na serveru romea.cz, viz. citace:

15:41
Po obvyklém projevu vůdce Vandase vystoupil před extremisty na Jungmannově náměstí i předseda sdružení K213 Jiří Fiala, který má projev podobný jako Vandas. Otevřeně se přiznal, že se ztotožňuje s programem  DS SS.

Zdroj: Romea.cz http://www.romea.cz/index.php?id=detail&detail=2007_11227

(DSSS se stala nástupcem Dělnické strany, kterou dne 17. 2. 2010 Nejvyšší správní soud napodruhé rozpustil kvůli protiprávní činnosti. Její program totiž směřoval k potlačení demokracie a strana byla napojena na extrémní a nezákonné pravicové organizace jako Autonomní nacionalisté a Národní odpor. Dělnická strana sociální spravedlnosti se snaží pracovat se sociální tématikou, která má podobu takzvaného wellfare chauvinism, což je prosazování varianty sociálního státu, který je určen pouze pro vybrané jedince z řad daného státu, kteří jsou definováni svou národností nebo etnicitou. Zdroj: Parlamentní listy.cz)