Občanské sdružení Kdo jsme

Kdo jsme

Občanské sdružení

Předsedou sdružení je pan Bc. Pavel Pešan, který je také mluvčím a veřejným zástupcem sdružení. Má 36 let, je svobodný, studující VŠ, jeho zájmy jsou
politika, regionalistika, lidská práva a všechno, kde se něco děje. Politického života se účastní jako místopředseda pražské organizace Strany svobodných občanů.


Sdružení bude mít neomezeně členů. Protože zaručujeme našim členům z důvodu bezpečnosti anonymitu, seznam členů nebude veřejný. Pokud ale bude mít někdo zájem, rádi jeho jméno zveřejníme zde na stránkách.

Všichni jsme slušní lidé, nikdo z nás nebyl nikdy trestně stíhaný, ani nemá v úmyslu prezentovat naše názory násilným způsobem, jako například blokádami úřadů, "odvoláváním soudců" a podobně.

 

Něco o webu jedendomov.cz

Cíl našeho webu je poskytnout na internetu kvalitní prostor pro vyjádření zdravého rozumu ve sporech o péči o dítě.

Neklademe si za cíl stát se obecně známým informačním webem vydávající nějaké skutečnosti za nezpochybnitelnou pravdu. Vše co na našich stránkách uveřejňujeme jsou pouze názory nebo komentáře našich pisatelů, odborníků, politiků a dalších osob, jejichž vyjádření přebíráme.

Zejména nám jde o vyvážení poslední dobou mohutně propagovaného názoru, že jediným správným způsobem péče o dítě po rozchodu rodičů je rozpůlení dítěte na dvě přesně stejné poloviny, což se dnes maskuje do moderního pojmu "střídavá péče" a degraduje to osobnost dítěte na úroveň kusu nábytku, který stojí tam, kam jej majitel postaví. Narozdíl od dítěte to však na kusu nábytku nezanechá doživotní následky.

K argumentaci budeme využívat Vaše příspěvky, osobní zkušenost, názory odborníků a jak už zaznělo výše, zejména zdravý rozum. S jeho pomocí budeme komentovat polopravdy a lži, které se objevují na webech propagátorů střídavé péče nebo obecně tzv. "otcovských práv". Tyto weby jsou velmi hlasitě slyšet, vzbudují díky své aktivitě dojem, že za nimi stojí velké množství lidí nebo snad dokonce nadpoloviční většina české společnosti. Opak je však pravdou, všechny ty weby sdružují jen několik, maximálně několik desítek skutečně aktivních lidí, kteří ale za své podporovatele počítají každého, kdo se jen na jejich webu zaregistruje nebo jen nevyjádří hlasitě nesouhlas.

Všechny tyto weby mají jeden nepřehlédnutelný společný znak, kterým je naprostá ignorace práv dítěte a upřednostnění práva rodiče, což je však v přímém rozporu se všemi úmluvami o právech dítěte.

Redakce JedenDomov.cz

 

Proč vznikl web jedendomov.cz

Na internetu se poslední dobou objevuje spousta nových webových stránek zaměřených k propagaci tzv. střídavé péče o děti po rozvodu manželství, případně pouze po rozchodu partnerů, kteří sice nebyli oddáni, ale mají společné dítě či děti...

Bohužel naprostá většina zmíněných webů je provozována několika málo skupinkami jednotlivců, kteří se tímto způsobem snaží vzbudit zdání masovosti podpory střídavé péče o děti.

Na svých stránkách zveřejňují pouze názory směřující k podpoře střídavé péče. Využívají v hojné míře manipulaci s fakty, zkreslené nebo zcela vymyšlené statistiky a jiné údaje. Pokud již náhodou zveřejní i názor proti střídavé péči, je to vždy okomentováno takovým způsobem, že autor takového "nesprávného" názoru rychle ztratí chuť dále přispívat. I kdyby tu chuť neztratil, není to obvykle nic platné, protože veškeré externí příspěvky na zmíněných webech jsou řádně cenzurovány a další argumenty proti střídavé péči již nejsou schváleny a zveřejněny.

Cílem našeho webu tedy bude alespoň částečně vyvážit tento silně zkreslený názor na střídavou péči, jako jedinou správnou možnost po rozchodu partnerů a umožnit plné vyjádření všem, kdo k tomu budou mít co říct. Rádi poskytneme prostor dotčeným partnerům po rozchodu, lidem s vlastní zkušeností se střídavou péčí a v neposlední řadě i všem odborníkům a organizacím, které se zabývají řešením porozvodových situací. Současně také budeme uvádět na pravou míru různá zkreslená nebo zcela smyšlená tvrzení a názory, které se na webech propagující střídavou péči v hojné míře objevují.

Jméno "Jeden Domov" jsme zvolili záměrně, protože jsme přesvědčeni o tom, že každý člověk má právo na ochranu svých základních potřeb. Jednou z nejdůležitějších je odjakživa potřeba mít jedno místo, kterému říkáme domov a kam cítíme, že patříme. Toto místo má obrovský význam v osobnosti člověka a v žádném případě není dělitelné dvěma. Nikdo nedokáže cítit tento vztah rovnoměrně ke dvěma různým místům, bohužel propagátoři střídavé péče mají pocit, že dítě bude mít domov tam, kam ho strčí a to klidně každý týden jinde. Ve skutečnosti tím jen říkají, že neuznávají osobnost dítěte a snižují jeho hodnotu na úroveň cenné věci, kterou je při rozchodu potřeba rozdělit na dvě stejné poloviny. Sami by nikdy nepřistoupili na to, že by se měli každý týden stěhovat, ale dítěti to podle nich nevadí. Není to pravda, dítě od narození není o nic méně člověkem, než dospělý a má také i stejné základní potřeby, které je potřeba chránit o to více, protože si je ještě neumí ochránit samo.