Kdo jsme?

Kdo jsme?

Konkrétní jména nejsou vůbec podstatná, protože máme vlastní zkušenosti s porozvodovými spory, které ještě nejsou zcela uzavřeny a neradi bychom je takto ovlivňovali. Jsme skupinou lidí, mužů i žen, která se bude průběžně měnit a rozšiřovat a důležitý je pouze cíl našeho webu, kterým je poskytnout na internetu kvalitní prostor pro vyjádření zdravého rozumu ve sporech o péči o dítě. Všichni jsme slušní lidé, nikdo z nás nebyl nikdy trestně stíhaný, ani nemá v úmyslu prezentovat naše názory násilným způsobem, jako například blokádami úřadů, "odvoláváním soudců" a podobně.

Neklademe si za cíl stát se obecně známým informačním webem vydávající nějaké skutečnosti za nezpochybnitelnou pravdu. Vše co na našich stránkách uveřejňujeme jsou pouze názory nebo komentáře našich pisatelů, odborníků, politiků a dalších osob, jejichž vyjádření přebíráme.

Zejména nám jde o vyvážení poslední dobou mohutně propagovaného názoru, že jediným správným způsobem péče o dítě po rozchodu rodičů je rozpůlení dítěte na dvě přesně stejné poloviny, což se dnes maskuje do moderního pojmu "střídavá péče" a degraduje to osobnost dítěte na úroveň kusu nábytku, který stojí tam, kam jej majitel postaví. Narozdíl od dítěte to však na kusu nábytku nezanechá doživotní následky.

K argumentaci budeme využívat Vaše příspěvky, osobní zkušenost, názory odborníků a jak už zaznělo výše, zejména zdravý rozum. S jeho pomocí budeme komentovat polopravdy a lži, které se objevují na webech propagátorů střídavé péče nebo obecně tzv. "otcovských práv". Tyto weby jsou velmi hlasitě slyšet, vzbudují díky své aktivitě dojem, že za nimi stojí velké množství lidí nebo snad dokonce nadpoloviční většina české společnosti. Opak je však pravdou, všechny ty weby sdružují je několik, maximálně několik desítek skutečně aktivních lidí, kteří ale za své podporovatele počítají každého, kdo se jen na jejich webu zaregistruje nebo jen nevyjádří hlasitě nesouhlas.

Všechny tyto weby mají jeden nepřehlédnutelný společný znak, kterým je naprostá ignorace práv dítěte a upřednostnění práva rodiče, což je však v přímém rozporu se všemi úmluvami o právech dítěte.

Redakce JedenDomov.cz