Legislativa Volby květen 2014

Volby květen 2014

Legislativa

Také vás štve, že stát čím dál více zasahuje do vašeho soukromého života? Proč by nám měl někdo určovat, čím si máme doma svítit? Nebo co si máme mazat na chleba? Nebo jak dlouhé mají být banány? Nebo jak vychovávat děti po rozvodu?

Většina z toho jsou přece jen hlouposti, dá se to vydržet. Když však nic neuděláme, dočkáme se dalších nařízení. Už zde byly i snahy nařizovat soudcům, jak mají rozhodovat - tedy povinnou střídavou péči, kterou chtěl jeden z poslanců prosadit v roce 2011 a které se nám podařilo zabránit. Nebudeme si naivně myslet, že to někdo nezkusí znovu. Propagátoři střídavé péče mají pocit, že na evropské úrovni by to šlo lépe a doufají, že se někdo z nich do evropského parlamentu dostane.

Máme možnost tomu zabránit. Tím, že půjdeme 23. a 24. května k volbám a zvolíme si zastupitele, kteří nedovolí, aby se nám stát vměšoval do našich soukromých životů. Jedním z kandidátů je i náš předseda, Bc. Pavel Pešan, který kandiduje za Stranu svobodných občanů.

Možná se zdá, že volby do evropského parlamentu nejsou důležité. Vlastně nikoho tam ani neznáme, je to už moc daleko mimo náš dohled, "oni" to tam stejně nějak rozhodnou za nás. Nemusí to ale tak být. Pojďme udělat něco proto, aby to nebyli "oni", ale nám známí lidé, o kterých víme, že budou hlasovat v náš prospěch a prosazovat naše zájmy. Že udělají vše pro to, aby nám neovlivňovaly život další a další Euronesmysly.

Strana svobodných občanů - kandidáti

http://web.svobodni.cz/clanky/zlaty-eurohujer-ii-petiletky-svobodni-predali-ceny-za-zasluhy-o-eu