Legislativa Helena Langšádlová: Nedávejte šanci "rozvodovému průmyslu"

Helena Langšádlová: Nedávejte šanci "rozvodovému průmyslu"

Legislativa

Podle některých málo lidí, kteří jsou ale dost slyšet, existuje něco jako "rozvodový průmysl".  Má za úkol rozvracet rodiny, z čehož by měl mít stát užitek. Např. děti bez otcovské ochrany je prý možno prodávat?! Uvedená skupina lidí má ohromnou fantazii a vymýšlí stále další důvody, proč stát potřebuje rozvracet rodiny...

 Náš názor na věc tady nezaznívá poprvé, když znova říkáme, že to musí být výplod chorých mozků. Nevíme o žádném člověku, kterého by navštívil pracovník "rozvodového průmyslu" a přesvědčoval ho k rozbití rodiny. Pro někoho je asi těžké si to přiznat, ale rodinu si rozbíjí každý sám. O lidech neschopných si přiznat svůj díl viny jsme psali např. tady http://www.jedendomov.cz/odborne-clanky/101-poruchy-osobnosti-3  a to v druhé části článku.

Že se dnes rozpadá každé druhé manželství je jistě smutné, ale lidé se rozvádějí z vlastní vůle. Stejný názor má paní poslankyně Helena Langšádlová, která se k problému vyjádřila.

http://langsadlova.blog.idnes.cz/c/186642/Nedavejte-sanci-rozvodovemu-prumyslu.html

"Nedomnívám se, že počet rozvodů je následkem práce opatrovnických soudkyň, úřednic, advokátů či soudních znalců, tito do rodinných vztahů vstupují až poté, co rodiny - manželství selžou."

A proto spolu s paní poslankyní znovu říkáme:  "Rozvodový průmysl" tvoří každý z nás, kdo uvažuje o rozvodu. Jestli chcete "rozvodový průmysl" zničit, začněte u sebe a přestaňte mu dávat šanci.