Legislativa

Legislativa

Tisková zpráva - Ústavní soud určil střídavou péči za hlavní zájem dítěte

Legislativa

Střídavá péče rozděluje odbornou i laickou veřejnost na dva tábory. Jedni ji protěžují, druzí zatracují. Nyní rozvířil vodu nejnovější nález Ústavního soudu svým výrokem Jedná-li se pak o rozhodování o svěření dítěte do střídavé výchovy rodičů, je třeba vycházet z premisy, že zájmem dítěte je, aby bylo především v péči obou rodičů, kde každý z nich poskytuje dítěti láskyplnou péči a každý svým dílem přispívá k osobnostnímu vývoji dítěte.

Proti výroku Ústavního soudu se ostře staví Občanské sdružení Jeden domov, dlouhodobě se věnující problematice svěřování dětí do péče po rozvodu a institutu střídavé péče.

 

Celý článek...

 

Volby květen 2014

Legislativa

Také vás štve, že stát čím dál více zasahuje do vašeho soukromého života? Proč by nám měl někdo určovat, čím si máme doma svítit? Nebo co si máme mazat na chleba? Nebo jak dlouhé mají být banány? Nebo jak vychovávat děti po rozvodu?

Většina z toho jsou přece jen hlouposti, dá se to vydržet. Když však nic neuděláme, dočkáme se dalších nařízení. Už zde byly i snahy nařizovat soudcům, jak mají rozhodovat - tedy povinnou střídavou péči, kterou chtěl jeden z poslanců prosadit v roce 2011 a které se nám podařilo zabránit. Nebudeme si naivně myslet, že to někdo nezkusí znovu. Propagátoři střídavé péče mají pocit, že na evropské úrovni by to šlo lépe a doufají, že se někdo z nich do evropského parlamentu dostane.

Máme možnost tomu zabránit. Tím, že půjdeme 23. a 24. května k volbám a zvolíme si zastupitele, kteří nedovolí, aby se nám stát vměšoval do našich soukromých životů. Jedním z kandidátů je i náš předseda, Bc. Pavel Pešan, který kandiduje za Stranu svobodných občanů.

Možná se zdá, že volby do evropského parlamentu nejsou důležité. Vlastně nikoho tam ani neznáme, je to už moc daleko mimo náš dohled, "oni" to tam stejně nějak rozhodnou za nás. Nemusí to ale tak být. Pojďme udělat něco proto, aby to nebyli "oni", ale nám známí lidé, o kterých víme, že budou hlasovat v náš prospěch a prosazovat naše zájmy. Že udělají vše pro to, aby nám neovlivňovaly život další a další Euronesmysly.

Strana svobodných občanů - kandidáti

http://web.svobodni.cz/clanky/zlaty-eurohujer-ii-petiletky-svobodni-predali-ceny-za-zasluhy-o-eu

 

 

Volby

Legislativa

A máme tu zase volby, v poslední době jsou nějak často. Ale nevadí, aspoň máme zase příležitost si zvolit strany a lidi, kteří budou co nejlépe prosazovat náš názor a naše představy, jak by asi měla společnost fungovat a jak by měly vypadat zákony. Nás a naše čtenáře nejvíce zajímá, aby námi zvolení poslanci prosazovali správně práva dětí.

Celý článek...

 

Kdo chce víc, nemá nic aneb Trocha skromnosti by neškodila

Legislativa

Asi před rokem a půl jsme vám tady zveřejnili jeden rozsudek Ústavního soudu, kdy se otec už několik let soudí o střídavou péči, o rozšíření styku, podává stále dokola žádosti o předběžná opatření a tímto svým chováním zdržuje soudní řízení, které již trvá díky tomu velmi dlouho a otec má hned další důvod, na co si stěžovat. Tento rozsudek najdete na konci článku. Dnes pro vás máme pokračování, tedy další rozsudek Ústavního soudu...

Celý článek...

 

Souhlas obou rodičů s ošetřením dítěte konečně zrušen

Legislativa

Sněmovna konečně zrušila povinný souhlas obou rodičů s ošetřením dítěte. Na to, že nesmyslnost tohoto zákona byla většině národa jasná ještě před jeho vstoupením v platnost, proces jeho zrušení trval dlouho. Celý rok se rodiče museli bát, že jejich dětem bude ztížen přístup k lékařské péči kvůli nesehnatelnosti druhého rodiče nebo jeho nesmyslným obstrukcím.

Souhlas obou rodičů s ošetřením dítěte není třeba od 14.3.2013

Celý článek...

 

Blíží se konec souhlasu obou rodičů s ošetřením dítěte

Legislativa

Novela zákona o zdravotních službách vstoupila v platnost v dubnu roku 2012. Již před tímto datem jsme na našich stránkách psali o problémech, které tato novela přinese. Zajímala nás hlavně situace kolem povinného souhlasu obou rodičů s ošetřením dítěte. Námi odhadované problémy se ukázaly hned během dubna. Začaly se množit případy prodlení v léčbě dítěte z důvodu shánění souhlasu druhého rodiče, začala první soudní řízení kvůli sporům mezi rodiči týkající se léčby dítěte nebo o ustanovení opatrovníka. Lékaři sami nevěděli, kdy mají vlastně souhlas obou rodičů požadovat, proto ho požadovali pro jistotu téměř vždy a tím ještě více situaci komplikovali. V této souvislosti se objevily obavy z blížících se prázdnin a s nimi spojených dětských táborů a pobytů dětí u příbuzných.

Celý článek...

 

Seminář o sociálně-právní ochraně dětí

Legislativa

Centrum zdravotně-sociálních studií vysoké školy CEVRO Institut uspořádalo seminář, věnovaný sociálně-právní ochraně dětí. Akce se uskutečnila v pondělí 5. listopadu 2012 od 15.30 do 18.00 hod. v budově vysoké školy CEVRO Institut.

Semináře se zúčastnilo sedm zástupců OS Jeden domov.

Celý článek...

 

Časté otázky a odpovědi kolem rozvodu - rozvod sporný

Legislativa

V dnešním díle se podíváme na otázky kolem sporného rozvodu, to je rozvod, na kterém se manželé nedohodnou nebo se nedohodnou na některé části, např. na svěření dětí do péče nebo na rozdělení majetku.

Celý článek...

 
Více článků...