Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Širší styk
(1 prohlíží) (1) Host
 • Strana:
 • 1
 • 2
 • 3

TÉMA: Širší styk

Širší styk 6 roků, 8 měsíců #952

 • jami2
Dobrý deň, vedel by mi niekto vysvetliť, čo presne znamená široký styk? (koľko dní, od akého veku....) Ďakujem

Re: Širší styk 6 roků, 8 měsíců #953

 • Honza
..široký.širší styk je těsně pod střídavou výchovou, dítě však je svěřené do péče jen jednoho z rodičů,ve většině případů matce.Pozor! v praxi se to praktikuje hlavně proto, aby matka nepřišla o výživné,jinak je-li otec schopen takového širokého styku, neměl by být problém, aby se postaral i střídavě,tj. stejně oba rodiče.

Re: Širší styk 6 roků, 8 měsíců #954

 • admin
 • NEPŘIPOJEN
 • Příspěvky: 87
Honza napsal:
..široký.širší styk je těsně pod střídavou výchovou, dítě však je svěřené do péče jen jednoho z rodičů,ve většině případů matce.Pozor! v praxi se to praktikuje hlavně proto, aby matka nepřišla o výživné,jinak je-li otec schopen takového širokého styku, neměl by být problém, aby se postaral i střídavě,tj. stejně oba rodiče.


Styk takového rozsahu si obvykle matka nevybírá, naopak na něj tlačí otec. Takže podsouvat jako motivaci získání/zachování výživného je poněkud mimo. Ostatně vzhledem k průměrné výši výživného kolem 1500, je vůbec směšné zmiňovat výživné jako nějaký motiv. Sama matka zaplatí za dítě mnohem víc, takže rozhodně si z výživného životní standard nezvedá. Navíc v mnoha případech, kde se vyskytlo násilí (stačí jen psychické nebo ekonomické) by se matky velmi rády vzdaly veškerého výživného, jen aby dítě nemusely svěřovat nasilníkovi.
Následující uživatel poděkoval: Zuza

Re: Širší styk 6 roků, 8 měsíců #955

 • editor
 • NEPŘIPOJEN
 • Příspěvky: 266
Pojem "široký styk" není nikde právně upraven, je to pouze pojem používaný mezi lidmi. On vůbec styk jako takový není nikde upraven.
V praxi se rozumí základním stykem s druhým rodičem každý druhý víkend od pátku nebo soboty do neděle. Podle uvážení soudu podle individuální situace se pak může určovat styk širší, např. ještě jedno odpoledne v týdnu, nebo čtvrtek - neděle nebo pondělí.
Styk v ještě širším rozsahu, než je výše uvedeno, se většinou nedává, pokud by bylo vhodné o ještě širším styku uvažovat, je na místě uvažovat nad možností střídavé péče.

Re: Širší styk 6 roků, 8 měsíců #956

 • anonym
Máte pravdu,že matka si takovýto styk opravdu nevybírá a také je bohužel pravda,to,že v praxi "normální" otec dostane nařízen LIKVIDAČNI styk jednou za 14 dní a možná ,když se hodně snaží(a to musí hodně a hodně dokazovat,oproti matce..ta nedokazuje nic),ještě třeba půl dne navíc. Je -li tomu takto v praxi,a to bohužel je,je jasné,že pro zachování citové vazby dítěte s druhým rodičem to absolutně nestačí! To je to,co se musí změnit,proč otcové bojují,aby si naše justice spolu s matkami už konečně uvědomily,že musí dětem a otcům umožnit ŠIRŠI STYK a to hned po rozchodu partnerů! Propagování střídavé péče není možno chápat ze strany otců jako snahu o přesné rozdělení dítěte na dvě půlky,ale jako základní vodítko pro další možnou úpravu dle potřeb dítěte! Jen otci jsou si bohužel dobře vědomi toho, že dítě potřebuje oba rodiče! Při současné,na hlavu postavené praxi,bohužel toho jednoho hned ztratí! A tvrzení,že kvalita prožitých dnů s dítětem je důležitější než kvantita, jak zde na webu prezentujete, je zcela scestné,což je možno doložit mnoha příklady z praxe. Náš stát vidí všechny otce hned jako násilníky a neschopné se starat o děti a hází je do jednoho pytle. Řeší napřed to,(a to velmi špatně), co by si měli předně vyřešit rodiče a až následně hledat pomoc veřejnosti! Ale dáváme-li rodičům hned možnost se o děti prát,budou to dělat a dělají to,a to těmi nejodpornějšími způsoby! Vše za přítomnosti jejich dětí! Bravo!

Re: Širší styk 6 roků, 8 měsíců #958

 • admin
 • NEPŘIPOJEN
 • Příspěvky: 87
Proti Vašemu názoru existují docela zásadní argumenty, kvůli kterým funguje praxe tak, jak funguje. Z hlavy mě napadá:

1) jen minimální procento rodin má před rozvodem péči o děti rozdělenou 50/50 a neexistuje jediný důvod, proč to rozvodem násilně měnit

2) je naivní si myslet, že striktnm nařízením střídavé péče se zmenší porozvodové boje. Opak je pravdou a tyto případy jsou nejhorší

3) v souvislosti s bodem 1) se většina rozvedených parů zcela samozřejmě domluví, že děti budou u matky, protože podobně to měli i před rovodem a vzhledem k tomu, že většina párů přichází k soudu s takovou dohodou, byl by nesmysl kvůli malému procentu nespokojených upřednostňovat SP. To co Vy vidíte jako obecný rozšířený problém je ve skutečnosti jen záležitost malé skupinky otců a není logické, aby se zákony pro celou společnost řídily podle tak malé skupiny.

4) v mnoha případech z těch sporných měla žena k rozvodu vážný důvod na straně otce, zvlášť u malých dětí matky nechtějí jen tak z dlouhé chvíle zůstat na všechno samy a často bývá příčinou domácí násilí. Je nesmysl , aby bylo rozhodnuto o nějakém druhu péče bez toho, aniž by byly alespoň minimálně prozkoumány okolnosti rozchodu a podmínky k výchově u obou rodičů.
 • Strana:
 • 1
 • 2
 • 3
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.36 sekund