Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Poruchy osobnosti
(1 prohlíží) (1) Host

TÉMA: Poruchy osobnosti

Poruchy osobnosti 7 roků, 9 měsíců #281

  • Josef
Tenhle server je zaměřený na ženy. Ale ty články v přípsdě poruch osobnosti jsou dost zcestné. Předkládat poruchy osobnoti tak, že se týkají většinou můžů je tragické , protože
Nejčastější poruchou osobnosti je docela obyčejná hysterie /histrionská porucha osobnosti/ a týká se z 95% žen. Tak každá 5 tá žena je hysterka. A nikdo z nás nepozná jestli je už za hranou normality, protože naše myšlení nám připadá normální a jak myslí ostatní to neznáme.

My všichni jste trochu schizoidi , disociálové , hysterky nebo jsme hraniční, paranoidní , pasivně agresivní. Vlastně naše osobnosti jsou složeny z těchto vlastností a pokud nějaká převažuje, pak mluvíme o svérázné osobnosti nebo dokonce o poruše osobnosti. Tito lidé potřebují především naší pomoc a většina Poruch os. /dále jen PO/ se dá normálně léčit a vyléčit nebo zlepšit. S věkem některé poruchy samy ustupují.

Například rozvod s hysterikem , může být efektivné řešení Vašeho problému , jenže takový člověk je po 6 měsíšní ambulantní terapii docela normální, přičem prudké zlepšení nastane už po polovině této doby.

Narcistická (většinou muži) , hraniční porucha osobnosti (týká se ze 75% žen) je také docela slušně léčitelná - léčba trvá asi rok až 2 toky.

Jo mít doma schizoida je asi problém , léčit se to téměř nedá , ale pokud to není závažná forma poruchy pak tito lidé nemají jenom kontakty s okolím - nemají přátelé mají koníčky a zájmy, ale svojí rodinu i děti mají rádi (věřte mi že vím přesně o čem mluvím) navíc jsou velmi čestní. Na schizoida buďte hodná , on si myslí že všichni jsou zlí, dávejte mu najevo nevtíranou náklonost o on Vás za to bude mít do konce života rád a v 50ti Vás nevymění za blonďatou třicítku, jen to neumí dát dobře najevo.


Disociálové jsou skutečným problémem až 10% mužů v 18ti letech má tuhle poruchu , naštěstí od 21 let u 3% postižených každý rok příznaky vymizí - pánové se vybouří. Do 30 ti let to máte 27%. Nemyslete si že všichni tihle lidé dělají trestné činy na to zapoměňte oni jsou úspěšní manageneři firem mají spoustu peněz. Bohužel Vaše práva je jaksi nezajímají. Poznáte je podle gandiózního sebevědomí i když často není na co. Tahle porucha je dědičná po mužské linii.Velká část mužů má disocoální strukturu osobnosti ( ne poruchu) mezi úspěšnými řídícími pracovníky je to přes 50%.

Re:Poruchy osobnosti 7 roků, 8 měsíců #283

  • editor
  • NEPŘIPOJEN
  • Příspěvky: 266
V některých věcech se mýlýte, např. že hysterie se týká v 95% žen. Tento názor je už dávno překonaný. V zásadě s vaším příspěvkem souhlasíme a sami jsme nepsali nic jiného. To, co píšete, jsme se snažili připomenout hned v úvodu první části miniseriálu o poruchách osobnosti.

Re:Poruchy osobnosti 7 roků, 8 měsíců #286

  • Josef
Ok
A kolik znáte hysterických mužů ve svém okolí. Já jsem za svůj život poznal 2 takové muže. U žádného z nich to nebylo to pravé hysterično. Dokonce se ani nerozvedli , ale měli se svojí poruchou problémy. Viděl jsem také co s jedním z nich dokázal dobrý psycholog za 3 měsíce..
Když to vezmete statisticky , pak ženy častěji trpí afektivními poruchami - hraniční , hysterie. Závislá porucha osobnosti se u mužů témeř nevyskytuje.

Muži jsou antisociálové a asociálové. Jistě potkáte muže hysterku a ženu vražetkyni . Na střední jsme měli holku se schiozidní poruchou osobnosti. Nebo Honza Medvěd má hraniční poruchu osobnosti. Michael Jackson měl také atd.


Vyjímka z afektivních poruch je narcistická porucha - muži , ostatní poruchy se týkají obou pohlaví stejně.

Toto rozdělaní je vidět i na společnosti. Ženy páchají teatrální sebevraždy. Hraniční matka zabije své děti.
Muži jsou vypočítaví kradou , vraždí se navzájem a drtivá většina vězňů jsou muži z toho 75% jsou antisociálové
Ženy téměř nepáchají promyšlené násilné trestné činy. Naopak anorexie jako příznak hraniční poruchy osobnosti se u mužů prakticky nevyskytuje atd.

Máte tu i volbu povolání - učitelka je ráda středem pozornosti, takže hysterky se kumulují v základním školství (výše se nedostanou , protože hysterická porucha má problém s anlalytickým myšlením) Naopak řídící pracovníci nesmí brát moc ohledy jinak je konkurent zničí -. antisociálové. Schizoidi učí na technických VŠ a žijí svojí vědou. A nejlepší vědci jsou vesměs aspíci a schizoidi.

Ono když to tak vezmete, pak výzmamní vědci trpěli právě tím aspergerovým syndromem , který často vede ke schizoidnímu vývoji , v článku o schizoidní poruše osobnosti byl navíc popsán aspík trpící schizoidní poruchou os.

Jinak co se partnerských vztahů týče , pak i s lidmi PO lze úspěšně žít. Ale je nutno pochopit jejich myšlení. Pak to lze zmodifikovat - i schizoid se trochu zlepší když ví čím trpí - ale je to blbá porucha jedna z mála , která se s věkem zhoršuje.

Ale co je třeba říct. PO způsobí lidem jejich rodiče. Za každým Vašim partnerem s PO si představte dítě , které dost trpělo. Lidem s PO nenadáváme.

Mám zkušenost, že děti které vyrostou v neúplné rodině mají mnohem větší šanci mít PO , než děti , které vyrostou v úplné nebo dokonce širší rodině - babička, dědeček. Jeden člověk je na výchovu dítěte málo. Lidé z úplných rodin jsou úspěšnější vyrovnanější prožijí lepší život, jsou lepčími rodiči. Vy co tohle čtete a ještě nemáte vybráno vybírejte si přednostně takové životní partnery , kteří vyrostli v úplných rodinnách. Máte větší šanci, že se Vaše rodina nerozpadne.

Můj typ : PO netrpí policisté , protože musí projít poměrně přísnými psychotesty.Dále je třeba si uvědomit , že sklon k PO je dědičný a takové děti se musí lépe vychovávat než ty běžné, dítě s dětského domova 2 leté a starší je často už prakticky zničené. A sebelepší výchova rozvoji PO nezabrání. PO je v podstatě přizpůsobení a citlivější a chytřejší lidé se přizpůsobují snadněji než necitliví hlupáci - jaký je rozdíl mezi genialitou a šílenstvím - tahle věta říká o PO vše.

Ještě na závěr PO se vyskytují i současně, a není to tak vzácné je to dokonce časté!
třeba hysterka + schizoid v jedné osobě - Hitler. Nebo kombinace hraniční , hysterická antisocální a asociální porucha osobnosti v jedné osobě - Olga Hepnarová.


Pokud si uděláte ospat test a vyjde Vám
PO , pak je to většinou pravda... můžete se ale utěšovat tím že až 10% populace trpí PO, pakže máte tady milion stejně postižených spoluobčanů, nicméně Váš partner(ka) v takovém případě za Vaše problémy nemůže a pravděpodobně celou dobu Vašeho vztahu trpěl(a) Vašim chováním.

Re:Poruchy osobnosti 7 roků, 8 měsíců #287

  • editor
  • NEPŘIPOJEN
  • Příspěvky: 266
Známe i pár hysterických mužů. Muži a ženy se v příznacích hysterie docela liší.
Nemám pocit, že bychom těm lidem v článcích nadávali. Jen jsme popisovali, jak těžké je žít s partnerem s pocuchou osobnosti a jak se v soužití projevují. Psychoterapie by jistě často pomohla, bohužel tito lidé ji téměř nikdy nevyhledají dobrovolně. Jejich chování je pro ně normální.

Poruchu osobnosti většinou člověku nezpůsobí rodiče. Možná jen, pokud jsou zážitky s rodiči opravdu drastické. Jinak platí, že předpoklad vzniká nejvíce v prenatálním období nebo během porodu, záleží pak na výchovném prostředí, jestli se porucha rozvine nebo zůstane skrytá. Důležité je harmonické prostředí. Určitě je lepší, když dítě vychovává jeden rodič a výchovné prostředí je klidné a hezké, než výchova v nefunkční úplné rodině. Proto s vámi nemohu souhlasit, že z uplných rodin vycházejí vždy vyrovnanější lidé než z rodin neúplných.

Kombinací různých příznaků různých poruch je hodně, my jsme se snažili vystihnout jen ty nejzákladnější varianty. O tom všem se zmiňujeme ve čtvrté části článku na konci.

Re:Poruchy osobnosti 7 roků, 8 měsíců #288

  • Josef
Abych se neopakoval.

Takže poruchy osobnosti způsobují převážně rodiče. Nejsou to náhodné zážitky, ale trvale disfunkční prostředí!
Tento fakt je znám už dlouho. Ale není to u všech poruch stejné například hraniční poruchu osobnosti způsobí typicky nefunkční matky (pokud má dítě vůbec někoukou matku) ,které dítě zanedbájí (opustí) nebo dokonce týrají, popř přehnaně dítě opěčovávají občas devalvují a nedovolí mu se osamostatnit. vzniká do 2 let života. Narcistická porucha osobnosti vzniká kolem 1 roku - selhání matky , dítě není bezpodmínečně příjmáno, ale je přehnaně chváleno a devalvováno u takového člověka pak chybí stálý pocit vlastní hodnoty.
Podobně další poruchy anankastická - puntičkáři, hysterie tu způsobuje více faktorů - selhání otce , který odmítne lásku svojí malé holčičky je asi nejčastnější důvod, ale i rozmazlování dítěte jako náhradní partner a atd. Rodiče a speciálně matky často tvrdí dětem jak je svět nebezpečný , protože je chtějí udržet co nejdéle u sebe.
Jistě že sklony k poruchám osobnosti jsou genetické. Čím vyšší citlivost a IQ tím větší sklon k PO. Schizoidní nebo antisociální struktura osobnosti je dědičná, ale PO se až výchovou upevní nebo nikoli. Takže můžeme mít třebac výborného vědce, který je navíc dobrý otec nebo managera , ale také nemluvného archiváře a psychopata kterého zajímá jen vlastní okamžitý prospěch.
Nejvíce mě pobaví rodiče co říkají po kom to dítě je a kdo může za to jak se chová no jsou to oni sami.
Říká se , že každý je neopakovatelná osobnost. Jo je to pravda , ale po narození jsme podobnější než myslíme. Charakter je ze 100% oblivnitelný výchovou , temperament asi z poloviny. První 2 roky života o Vás rozhodnou z 70%. Další 20% máte 2-6 let. Při nástupu na základní školu je o struktuře osobnosti prakticky rozhodnuto a bez vnějšího zásahu se takový člověk vyvine buďto v normálního jedince nebo v člověka trpící PO. Každý z nás zná lidi s PO jsou "jiní", jejich reakce někdy bolí mnozí do těchto lidí projektují svoje vlastní často nevědomé psychické problémy.

Většina lidé s PO nejsou ti lidé s knižních případů , na kterých lékaři demonstrují danný typ poruchy. Oni jsou většinou asi ve 2/3 cesty mezi normalitou a tím co je popsáno v knize. Někteří mají své kariéry. Ve skutečnosti se společnost chové k těmto lidem dost špatně je to začarovaný kruh

Máte PO , díky tomu nemáte dobrou práci , špatné vztahy doma zažíváte denní stres. Potřebujete dlouhodobou terapii, jenže čím trpíte Vám nikdo neřekne a když ano , pak na terapii steně nemáte prootože stojí 800 na hodinu tj 3200-6400 měsíčně a to nemáte, protože máte špatnou práci. Většina psychologů umí léčit jen jednu PO - hysterii , protože dělají klasickou freudovskou psychoterapii a jejich klienti jsou většinou ženy - těm skutečně pomůžou. Bohužel ostatní PO jsou proti klasické psych vesměs rezistentní. Navíc mnoho psychologů ani nepozná, že máte PO a léčí doprovodné diagnozy - třeba deprese. Klasický psychiatr naopak rozezná PO většinou velmi dobře, ale samotná farmokoterapie bez psychotrapie možná skokem zlepší stav pro okolí , ale ve skutečnosti se o žádnou léčbu nejedná jen utlumení.
Člověk s PO i když léčit chce má v ČR dost malou šanci, že se dostane k někomu, kdo je sktutečně schopen mu pomoci. Ještě dnes slyšíte názor , že PO nejsou léčitelné. Přesto třeba hraniční nebo Narcistická PO se dá vyléčit pomocí KBT terapie. Jiné poruchy zůstávají léčitelné jen částěčně.


Myslím že už jsem řekl vše co mělo být řečeno.

příklad dědičného hříchu :

Rozvedená žena trvale předává své dceři negativní obraz můžů, kteří jí v jejím životě zklamali časté u rozvedených žen. I když předávání není okalté je trvalé a často vede k hysterickému vývoji osobnosti. (kastrační syndrom)
( Ve skutečnosti měla matka toto přesvědčení už od dětství díky tomu si vybrala špatného muže, který splňoval jeji základní nevědomé přesvědčení)

Myslím že tím jsem řekl vše co jsem chtěl. snad to někomu pomůže.

Re:Poruchy osobnosti 7 roků, 8 měsíců #289

  • MB
Nechci být na autory těchto stránek zlý, - případy, jaké tu popisujete, určitě existují. Ale jsou to extrémy a výjimky. Vyjděte ven a rozhlédněte se – je tam hezky a většina lidí jsou poměrně hodní malí darebáci, lháři a podvodníci. Jestli opravdu všude vidíte jen týrání a násilí, pak se moc koukáte na televizi, nebo by vám možná měl Josef napsat raději něco o paranoie.
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.42 sekund