Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Alfi

Alfi 1 rok, 10 měsíců #2081

• Alfi
  • NEPŘIPOJEN
Zdravím potřebuji radu,už opravdu nevím co mám dělat .
Pred cca rokem podala manželka žádost o rozvod,probehlo stání kde urcily výši alimentu a ke komu pujdou deti do péče.Pak mělo nasledovat další stání ale manželka nazaplatila kolek tak se asi rozvod stopnul?Platí alimenty ktere mi vymeril soud?Dekuji za radu ale to jeste neni ten pravy problem.Nasel jsem si partnerku de kterou už máme společnou domácnost.Parkratu nas deti byly kdyz jeste manzelka nedelala problemy.Vzdy jednou za 14dni na vikend.Ale naposledy na mikulase.Pak mi manzelka rekla ze pokud deti chci videt mam prijet za nimy ale spat u nas nebudou respektive rekla ze nechce aby se stykaly s mou partnerkou jen se mnou.To asi dle me byvale znamená že partnerku i s dcerou mam každých 14dní nekam odstehovat abych si deti mohl vzit .....Partnerka si s detmi rozumi a oni sni take.Deti mi rekli ze mama jim reklaze zakaz nezrusi a ty jsou z toho nestasrne.Oba mi rekli ze k nam chteji jezdit ale ze nemuzou.Napsal jsem tedy byvale ze se na nejaky zakaz vykaslem a vyresime to v klidu,ale pokud by to neslo obratim se tedy na soud.To ji asi nastvalo páč jsem zustal bez odpovedi ale kdyz jsem mluvil s dcerou rekla mi ze sni mluvila mam a rekla ji asi pujde s ni k soudu a bude se tam resit navstevnost u me.Ze vse co byvala rekne tak na to ma dcera rict ze je to pravda.Vse o me partnerce a o me.Dcera se ji boji tak pocitam ze kdyz to udelam dcera tam bude vystavena samym nesmyslum.Co stim mohu delat?Deti mi hrozne chybi....
Dekuji za rady

Re: Alfi 1 rok, 10 měsíců #2082

• editor
  • NEPŘIPOJEN
Dobrý den,
když se člověk rozvádí, probíhají dva soudy. Nejprve soud, kde se řeší děti a až je pravomocně rozhodnuto, začne probíhat řízení o rozvodu. Vy píšete, že už soud o děti proběhl - matka je má svěřené do péče a Vy platíte alimenty. Pokud je rozsudek pravomocný, může začít řízení o rozvodu. Záleží, jestli manželka podala návrh na rozvod a jestli zaplatila poplatek - soud ji k tomu vyzve. Jestli řízení neprobíhá, můžete podat návrh sám.

A teď k dětem. Je důležité, jestli bylo pravomocně rozhodnuto i o styku dětí s Vámi. Pokud ano, máte na tento styk právo a jestli matka rozhodnutí neplní a děti Vám nedává, můžete rozhodnutí vymáhat - návrhy na výkon rozhodnutí, jednání na OSPOD apod. Nevím, co v té věci děláte, takže se nebudu zbytečně rozepisovat. V krajním případě soud může rozhodnout i o změně péče.
Pokud nebylo o styku rozhodnuto a není domluva s matkou možná, máte jen jednu možnost - podat žádost o určení styku. Soud styk určí a pak je povinností matky ho dodržovat. Kdybyste děti neviděl vůbec, můžete podat i návrh na předběžné opatření na určení styku.
Kdybyste ještě něco potřeboval, zase se ozvěte.

Re: Alfi 1 rok, 10 měsíců #2083

• Alfi
  • NEPŘIPOJEN
manzelka zadost podala aleimenty urceny pece take vse bylo na dohode jen soudkyni se zdala dohodla castka mala tak ji zvysila pak mela manzelka uhradit kolky 2tis to ale neudelala tak nevim co dal .... plati tedy to co mi soud stanovil nebo ne ?Jde o to ze mi dovoli navstevovat deti ale nesmi byt s mou pritelkyni pohromade takze to ze by u nas byly na vikend je nerealne...

Re: Alfi 1 rok, 10 měsíců #2084

• editor
  • NEPŘIPOJEN
Aha, takže soudkyně schválila vaši dohodu. To bývá hotové na jedno stání. Takže svěření do péče matky i Vaše alimenty jsou pravomocné a Vy jste povinen je platit. To, co soud stanovil, platí. Nezáleží na tom, jestli probíhá nebo neprobíhá rozvodové řízení.

Jestli součástí vaší dohody nebylo i určení styku s dětmi, matka Vám opravdu není povinna děti dávat, a už vůbec ne podle Vašich představ. Nemůžete Vámi požadovaný rozsah styku vymáhat. Jestli tedy chcete situaci změnit, podejte si nový návrh k opatrovnickému soudu - na určení styku s dětmi. Do té doby se budete muset nějak domlouvat s matkou a případně i přistupovat na její podmínky. Je v zájmu Vašem i dětí, abyste se pravidelně vídali, takže to nějaký čas budete muset vydržet sám bez přítelkyně.

Jinou možnost nemáte. Kdybyste ještě něco potřeboval, ozvěte se. Jinak přeji hodně štěstí.

P. S.Děti si jen tak nechat u sebe nemůžete, protože matka je má svěřené do péče.
  • Strana:
  • 1
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.45 sekund