Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Stěhování se ze SR do ČR po rozvodu
(1 prohlíží) (1) Host
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Stěhování se ze SR do ČR po rozvodu

Stěhování se ze SR do ČR po rozvodu 4 roků #1960

• Maxx75
  • NEPŘIPOJEN
Dobrý den,
mám takový dotaz,nebo bych rád o radu.Z partnerkou každý žijeme v jiné krajině,partnerka na Slovesnku i z 13-letým klukem a já v ČR. Porblém který máme je, že se nemůžou odstěhovat protože exmanžel musí dát svolení aby se jeho syn mohl ostěhovat.Má někdo s tím zkušenosti,nebo mi může poradit na koho se obrátit aby jsem získal informace jak postupovat.Děkuji moc

Re: Stěhování se ze SR do ČR po rozvodu 3 roků, 12 měsíců #1961

• admin
  • NEPŘIPOJEN
Dobrý den, povolení k vystěhování dítěte do jiné země může dát jedině otec a nebo je možné nahradit jeho svolení rozhodnutím soudu. Neexistuje jiná možnost. Takže pokud otcův souhlas nelze získat, obraťte se na právníka, který poradí jak postupovat. Každopádně vzhledem k věku dítěte bude hrát velkou roli jeho názor. Pokud by dítě bylo proti, soud to pravděpodobně nepovolí. Ale pokud naopak dítě chce a mělo by zajištěno v ČR dobré podmínky, šance je slušná. Nicméně pokud otec bude stěhování dítěte bránit, počítejte s tím, že se soud může táhnout dlouho, klidně do 15-ti let dítěte a potom už bude jeho názor prakticky jediným důležitým kritériem pro rozhodnutí soudu.
  • Strana:
  • 1
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.33 sekund