Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Předávání
(1 prohlíží) (1) Host
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Předávání

Předávání 4 roků, 5 měsíců #1443

• Veronika
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda někdo neví, jak to chodí pří předávání dítěte po víkendu u otce.
Čili, bydlíme s manželem asi 15 km od sebe a on si nechal auto.Dnes si odvezl dceru na jeden den k sobě ale hned po odjezdu mi zavolal, že si pro ní mám přijet večer jak budu chtít. Jak to tedy chodí? Má povinnost mi ji zase zpátky přivézt a nebo si opravdu musím odvozy zajistit sama ? Děkuji Veronika

Re: Předávání 4 roků, 5 měsíců #1444

• admin
  • NEPŘIPOJEN
Dobrý den,
Pokud máte styk stanovený soudně, bývá v rozsudku vždy stanoveno, kde k předání dochází. A pokud to není stanoveno jinak, platí to určené místo vždy pro převzetí i vrácení dítěte. To znamená, že dceru musí dovézt. Jestli ovšem nemáte dítě soudně svěřené do vlastní péče, je čas i místo předání čistě na domluvě obou rodičů a pokud se otec rozhodne, že ho zpět vozit nebude, nic s tím nenaděláte. Dokonce pozor na to, že druhý rodič dítě v takovém případě vůbec nemusí předat zpět! Není-li dítě svěřeno soudně do péče jednomu z rodičů, mají oba zcela rovná práva a v podstatě platí, že kdo si díte vezme, ten ho má a nelze ho nijak postihnout, když odmítne dítě předávat druhému rodiči. Pokud existuje pravděpodobnost, že by s předáváním dítěte mohly být problémy, je třeba nechat dítě soudně svěřit do péče jednoho z rodičů a stanovit styk s druhým rodičem.

Re: Předávání 4 roků, 5 měsíců #1447

• Kamča
Pokud nemáte upravený styk s dětmi a svěření do péče, řešte to co nejrychleji včetně výživného. Budete v klidu a nebudete dítě ani sebe vystavovat zbytečným stressům.
Soudně je dobře stanovit základ - tj. výživné a způsob kontakt u s dítětem, detaily pak dořešíte s OSPOD. Váš stress se na dítě přenáší - je lepší vědět na čem všichni jste, ať si můžete orgranizovat život i vlastní čas.

Re: Předávání 4 roků, 5 měsíců #1451

• mike
správně mělo být napsáno: " Pokud existuje pravděpodobnost, že by s předáváním dítěte mohly být problémy, je třeba nechat soudně rozhodnout o péči o dítě." Těch variant je totiž několik, což ovšem při své svaté válce zřejmě neuznáváte...

Re: Předávání 4 roků, 5 měsíců #1453

• admin
  • NEPŘIPOJEN
Těch variant je samozřejmě více, ale pokud má dítě u sebe matka a otec si je bere na víkendy aniž to bylo určeno soudně, předpokládám, že ten stav jen nějakým způsobem dohodnutý. Proto doporučujeme rovnou matce, aby stav nechala potvrdit soudně a nemusela se o vracení dohadovat. Jinak my ale dlouhodobě prezentujeme názor, že dítě má být po rozvodu svěřeno do péče toho rodiče, který o něj do té doby převážně osobně pečoval a dítě k němu má proto vypěstován hlubší citový vztah. A je celkem jedno, zda to byl otec nebo matka.
  • Strana:
  • 1
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.62 sekund