Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

můj názor
(1 prohlíží) (1) Host
Ostatní problémy kolem péče o děti po rozchodu...
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: můj názor

Re:můj názor 5 roků, 3 měsíců #1902

Obávám se, že si dost protiřečíte - říkáte, že nejste proti dohodnuté střídavé péči, ale zároveň tvrdíte, že povinné střídání je pro dítě zátěž a zdroj zavržení rodičů. Takže střídavka dohodou je pouze dohodou rodičů o ubližování dítěti. To podporujete? Zvláštní.
Co se týká těch matek, odcházejících chudinky od otců - když tak milují děti, proč je nenechají v původním prostředí, na které jsou zvyklé, u otce, který má zájem se starat. To je trochu krkavčí láska odvézt dítě s sebou. Protože takové dítě nejen že přijde o jednoho z rodičů, ale návdavkem i o prostředí a sociální vazby (vrstevníky, školku, školu apod.).
Partner má právo, je-li v rodině nespokojen, z rodiny sám odejít. Ale nemá právo druhého partnera, bez prokázání jeho nevhodnosti u soudu, z rodiny vyloučit. Toto jednoznačně vyplývá z odpovědnosti za volbu druhého rodiče společného dítěte.

Re:můj názor 5 roků, 3 měsíců #1903

• admin
  • NEPŘIPOJEN
Protiřečíme? Pořád nevidím v čem. My nejsme proti střídavé péči založené na dohodě (ovšem nejsme ani z takové SP nadšeni), ale jsme silně proti SP nařízené bez dohody. Máte snad pocit, že to je totéž? Není, ani omylem, přestože střídavkáři se snaží tento zásadní rozdíl bagatelizovat a házet SP s dohodou a bez dohody do jednoho pytle. To je jejich asi největší manipulace. Za vzor dávají případy SP založené na dohodě, ve skutečnosti se ale snaží prosadit automatické nařizování SP bez dohody, což je ovšem něco úplně jiného. Pokud se rodiče a ideálně i dítě dohodne a všichni se SP souhlasí, tak je malá pravděpodobnost konfliktů a schválností a naopak se všichni budou snažit, aby dopad na dítě byl nejmenší. A také samozřejmě u SP dohodou nebude nikdo trvat na striktním střídání v nařízených intervalech a ani o minutu navíc. Prostě se budou přizpůsobovat aktuální situaci a určitě ani nehrozí, že by dítě přišlo o nějakou zajímavou akci, protože v tu dobu zrovna musí být u druhého rodiče. Naopak při SP bez dohody je téměř jisté, že dítě bude lítat uprostřed konfliktu a o nějaké prospěšnosti nemůže být ani řeč.

A ty odchody, možná to netušíte, ale hodně rozvodů je právě z toho důvodu, že se rodiče neshodnou na způsobu výchovy dětí. Logicky potom matka nebude chtít dítě nechat ve výchovném prostředí, kvůli kterému se rozvádí. A totéž v případě domácího násilí, těžko můžete čekat, že matka nechá dítě u člověka, který ji dlouhodobě týrá.
Kromě toho není to vždy matka, kdo odchází, s dítětem. V další části rozchodů odchází otec a matka zůstává v původním bydlišti. Jindy zas dřív nebo později odchází oba rodiče a stěhují se jinam, původní bydliště se prodá nebo pronajme.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.30 sekund