Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

otec, který je pro střídavku
(1 prohlíží) (1) Host
Ostatní problémy kolem péče o děti po rozchodu...
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

TÉMA: otec, který je pro střídavku

Re: otec, který je pro střídavku 5 roků, 3 měsíců #1935

• editor
  • NEPŘIPOJEN
Pro paní Neith: Je zajímavé sledovat, jak z Vás padá ta Vaše maska objektivity, o kterou se tolik snažíte. Ani Vy nemáte patent na rozum.

Každý je ovlivněný svými zkušenostmi. Vy máte zkušenost matky dětí, na které se otec vykašlal; a zkušenost otce, který má o děti větší zájem než je matce milé. Nevím, jaký je otec - Váš manžel, doopravdy. Vy ho vidíte jednoznačně kladně, jste jeho manželka, a navíc ovlivněná předchozí zkušeností. Otec se zájmem o děti Vás pochopitelně fascinuje.
Proto vidíte všechny otce se zájmem o své děti jako kladné.

My máme zkušenosti, osobní nebo profesní, z opačné strany. Zkušenosti matek zoufalých z pronásledování otcem. Zkušenosti s otci využívajícími zájem o děti jako zástěrku postranních, ne vždy dobrých úmyslů. Je pochopitelné, že na základě našich zkušeností, přes všechnu naši snahu o objektivitu (ne celkovou, ale konkrétní), se díváme na otce jako na potencionální potížisty.
Klientky, kterým byla střídavá péče doporučena, by naši objektivitu potvrdily, i když jim asi nebyla milá. Takže snad se daří.

Pravda je, že Vy jste naši zkušenost nezažila, do podobné situace jste se nikdy nedostala.Já a moji kolegové do Vaší také ne. Proto mám někdy pocit, že se v tématech diskuse míjíme, každý mluvíme o něčem jiném, pohybujeme se v jiné rovině, nemůžeme se setkat. Vedeme v podstatě dva odlišné monology.
Ale čtenáři si to už přeberou
Následující uživatel poděkoval: Hana

Re: otec, který je pro střídavku 5 roků, 3 měsíců #1936

• Neith
  • NEPŘIPOJEN
tato diskuse ma 101 otevreni. Dobre, desetkrat jsem to ja, desetkrat vy, doufam, ze cte autor vlakna. A mozna i jini a doufam, ze nad tim co ctou premysleji a jsou schopni usoudit, ze jestli je posilam konzultovat a ptat se na vice mist a k vice odbornikum (je to dulezite, detstvi je dlouhe), nejspis nemam patent na rozum.

Mily autore vlakna, moje komenty jsou urceny jen a jen vam. Jak s diskusi nalozite, nechavam vasemu uvazeni a drzim vasemu malemu pesti, at je rozhodnuti pro vas dobre.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.27 sekund