Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

OSPOD - jaké jsou vaše zkušenosti s tímto úřadem?
(1 prohlíží) (1) Host
Ostatní problémy kolem péče o děti po rozchodu...

TÉMA: OSPOD - jaké jsou vaše zkušenosti s tímto úřadem?

OSPOD - jaké jsou vaše zkušenosti s tímto úřadem? 6 roků, 1 měsíc #362

• Pavel Pešan
Orgán sociálně právní ochrany dětí by měl pracovat v zájmu dítěte. Pracuje opravdu tak?

Re:OSPOD - jaké jsou vaše zkušenosti s tímto úřadem? 6 roků #396

• Petr
Moje zkušenost s OSPOD je taková, že to je skoro zbytečný úřad. Sice mi všechno odkejvali, ale jinak neudělali nic, matka je úspěšně ignorovala, jedinkrát jim neotevřela a ony s tím nic dělat nemůžou - jak říkám, zbytečný odbor

Re:OSPOD - jaké jsou vaše zkušenosti s tímto úřadem? 6 roků #401

• editor
  • NEPŘIPOJEN
Petr napsal:
Moje zkušenost s OSPOD je taková, že to je skoro zbytečný úřad. Sice mi všechno odkejvali, ale jinak neudělali nic, matka je úspěšně ignorovala, jedinkrát jim neotevřela a ony s tím nic dělat nemůžou - jak říkám, zbytečný odbor

Souhlasím. My to sice známe z druhé strany, ale názor stejný. Dítě ale musí někdo zastupovat, proto by se OSPODy neměly rušit, ale přidat počet pracovníků a lépe stanovit pravidla jejich práce.

Re:OSPOD - jaké jsou vaše zkušenosti s tímto úřadem? 6 roků #412

• Karolína
Již několikrát v minulosti jsem označila i veřejně tento úřad jako "oragán péče o otce". Jsem z Prahy13, sociální pracovnice nezajímá dítě, zajmá je jejich vlastní klid a pohodička u kafíčka. Jsem rozvedená s psychopatem (má to i v posudku), ale 7mi letého syna s ADHD dali do střídavé péče i přes můj nesouhlas a absolutní absenci komunikace mezi mnou a otcem. Dělají vše, jen aby tatínkovi ze sekty Spravedlnost dětem vyhověli a měly od něj klid. Moje stížnosti nikdo neřeší, ale jeho řeší s nekonečnou zaujatostí. Kdyby tento úřad neexistoval, spoustě matek by se ulevilo!!!!! Karolína

Re:OSPOD - jaké jsou vaše zkušenosti s tímto úřadem? 6 roků #413

• Karolína
Pokud budou zastupvat zájmy dítěte, a ne rodičů, pak je to v pořádku. Ale pokud rozhodují jednostranně, pak to v pořádku není.

Re:OSPOD - jaké jsou vaše zkušenosti s tímto úřadem? 6 roků #414

• editor
  • NEPŘIPOJEN
Karolína napsal:
Již několikrát v minulosti jsem označila i veřejně tento úřad jako "oragán péče o otce". Jsem z Prahy13, sociální pracovnice nezajímá dítě, zajmá je jejich vlastní klid a pohodička u kafíčka. Jsem rozvedená s psychopatem (má to i v posudku), ale 7mi letého syna s ADHD dali do střídavé péče i přes můj nesouhlas a absolutní absenci komunikace mezi mnou a otcem. Dělají vše, jen aby tatínkovi ze sekty Spravedlnost dětem vyhověli a měly od něj klid. Moje stížnosti nikdo neřeší, ale jeho řeší s nekonečnou zaujatostí. Kdyby tento úřad neexistoval, spoustě matek by se ulevilo!!!!! Karolína

Milá Karolíno, je hrozné, co se u nás děje. Ale nemůžeme se soc. pracovnicím divit. "Tatínci" jim tam chodí vyhrožovat, berou si s sebou kamery, veřejně je pomlouvají v médiích. Vyhrožují podáním trestních oznámení, pokud nevyhoví jejich návrhu. Soc. pracovnice jsou také jen lidé. Je mi jich líto, taky si užijí svoje.
Proti těmto praktikám je ale potřeba bojovat. Je potřeba prosadit zreformování OSPODů, jejich práce a pravomocí, informovat veřejnost o nátlacích ze strany "tatínků". Zatím než se to vyřeší, asi nezbyde nic jiného, než "vyrovnat stav" a vytáhnout "jejich zbraně" v našich osobních sporech, i když je to těžké a většinou na to nemáme žaludek. Sekty "tatínků" na to ale právě spoléhají. A Vy máte s jednou osobní zkušenosti, takže jistě dobře víte, o čem píšu.
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.52 sekund