Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Realita střídavé péče v televizi
(1 prohlíží) (1) Host
Ostatní problémy kolem péče o děti po rozchodu...
 • Strana:
 • 1
 • 2

TÉMA: Realita střídavé péče v televizi

Realita střídavé péče v televizi 7 roků, 9 měsíců #233

 • Pešan Pavel
Jaký je Váš názor na případ střídavé péče zveřejněný na Primě v "Soukromých dramatech" ? K vidění zde: prima.stream.cz/soukroma-dramata/573430-...roma-dramata-2011-13 . Můj názor je, že žádný otec, který by své dítě měl skutečně rád, tak by mu nikdy nepůsobil takové trauma, jaké mu dotyčný otec klidně udělal. Vždyť na konci holčička sama řekla jak by to chtěla, normální člověk by to tak udělal a zase ji vzal domů za mámou nebo by společně dítě s maminkou pozval k sobě na návštěvu se podívat na malou setřičku a k ničemu tak otřesnému by nemuselo docházet. Vyžadovat za každou cenu strikní dodržování rozsudku je naprostá známka bezohlednosti vůči malému dítěti. Takhle malému dítěti se vůbec nedivím, že je zcela zoufalé, když každých 14 dnů je izolováno od své maminky. Přeji paní Jirešové ať vše zvládne a dítě už přestane být týráno střídavou péčí a má konečně svůj klidný jeden domov jako většina šťastných dětí.

Re:Realita střídavé péče v televizi 7 roků, 7 měsíců #334

 • P
Jaký je Váš názor na případ střídavé péče zveřejněný na Primě v "Soukromých dramatech" ? K vidění zde: prima.stream.cz/soukroma-dramata/573430-...roma-dramata-2011-13 . Můj názor je, že žádná matka, která by své dítě měla skutečně ráda, tak by mu nikdy nepůsobila takové trauma, jaké mu dotyčná matka klidně udělala. Vždyť na konci holčička sama řekla jak by to chtěla, normální člověk by to tak udělal a zase ji vzal domů za tátou nebo by společně dítě s tatínkem pozvala k sobě na návštěvu se podívat na malou setřičku a k ničemu tak otřesnému by nemuselo docházet. Vyžadovat za každou cenu strikní dodržování rozsudku je naprostá známka bezohlednosti vůči malému dítěti. Takhle malému dítěti se vůbec nedivím, že je zcela zoufalé, když každých 14 dnů je izolováno od svého tatínka. Přeji paní Jirešové ať vše zvládne a dítě už přestane být týráno výhradní péčí a má konečně svůj klidný jeden domov u tatínka jako většina šťastných dětí.

Re:Realita střídavé péče v televizi 7 roků, 6 měsíců #338

 • Eva
takto môže reagovať len chorý človek

Re:Realita střídavé péče v televizi 7 roků, 6 měsíců #339

 • Andrea
Milá Evo,
jám mám pocit, že v mnoha případech jsou tihle tatínci, prosazující za každkou cenu střídavou péči- choří.

Re:Realita střídavé péče v televizi 7 roků, 6 měsíců #340

 • Andrea
Na stránkách sřídavka jsem pochopila, že tam oni tatínci dělí ženy na dvě skupiny.
Ta první , tj. ta, co souhlasí se střídavou péčí. To jsou ženy, které oni samozřejmě berou a ta druhá, která se střídavou péčí nesouhlasí ( u těch nerozlišují, zda k tomu mají nebo nemají oprávněné důvody ) to jsou všechny ty zlé, v jednom pytli. Neberou žádný argument. Otec násilník, nebo mstící se manžel,který jen dítě chce, že je „jeho“ , ale dítě potom hodí na krk svojí mamince nebo nové partnerce a prakticky se o něj nestará. Nebo, nedělá s ním úkoly, dělá jen dítěti super pobyt a kupuje mu drahé dárky, aby si dítě koupil a přetáhl na svojí stranu . Jakoby ze všech těch špatných věcí a vlivů matky, kterými se ohánějí oni, nebrali v úvahu, že to může být i naopak. Čiší z nich často nenávist a odpor k jakémukoliv argumentu, kdy není střídavá péče vhodná. Jakoby za všech okolností vždy musela být, navzdory všemu a zájem dítěte je pro ně jen prázdné a hloupé slovo, které se jim jaksi nehodí .
Chápu, že na jejich stránkách se sdružují většinou tatínci, co mají špatné zkušenosti a jsou nebo se cítí zrazeni, opuštění, vystavění nějaké nespravedlnosti a zklamání. Ale to prožila spousta z nás, a přesto si nemyslím, že všechno je od té doby špatné a prohnilé. Připadá mi to až jako fanatizmus . Ta neschopnost přijmout jediný rozumný argument a ani se nesnažit pochopit toho druhého. Jak potom takový člověk se chce s bývalým partnerem rozumně domlouvat a harmonicky starat o dítě , když není schopen ústupku nebo pochopení. Věřím, že pokud se někdo chová rozumně, netrvá na předání dítěte když je nemocné a je schopný se domluvit a ukázat dobrou vůli, že např. není problém mimo soud změnit návštěvu ( jednou to potřebuješ ty, po druhé já), tak že se ten druhý bude chovat jako beran.
Jenomže ono asi záleží na způsobu, jak se k bývalému protějšku chováme. A pokud budeme donekonečna čekat, až udělá to vstřícné gesto ten druhý, tak se pravděpod. nezmění nikdy nic. Je totiž potřeba v tom zájmu dítěte potřeba překousnout svojí ješitnost a ublíženost, protože potom tahle válka mezi dospělýma nikdy neskončí a odnese to akorát vaše dítě.
Tohle je právě obrovský rozdíl mezi stránkou jedendomov a střídavka. Na jedendomov, není nikdo kategoricky proti, zatímco na střídavce je to jen kategoricky pro.

Re:Realita střídavé péče v televizi 7 roků, 6 měsíců #346

 • editor
 • NEPŘIPOJEN
 • Příspěvky: 266
Jak dlouho se budou muset ženy-matky bát mužů? Tak dlouho, dokud si to necháme líbit. Proto naše stránky vznikly, aby se i matky mohly spojit, aby mohly spojit svou snahu za zachování šťastného dětství pro děti. Jsme moc rádi, že jste naše stránky našly(i) a budem rádi, když se k nám budete chtít přidat. Zatím jen tak, že nám napíšete osobně a přidáte se alespoň s vaší podporou a dále budete sledovat změny na našich stránkách. Zaručujeme naprostou anonymitu, protože víme, jaký strach máme všechny o svoje děti.
 • Strana:
 • 1
 • 2
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.34 sekund