Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Ostatní problémy kolem péče o děti po rozchodu...
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Zrušení

Zrušení 10 měsíců #2115

• Zlata
  • NEPŘIPOJEN
Dobrý den,máme s ex na naší 6 ti letou dceru střídavku,ale nějak to nefunguje...On mi stále vyhrožuje že pokud nebude po jeho dá to okamžitě k soudu a bude žádat o svěření do své péče a udělá pro to všechno abych já ji už neviděla..třeba ted je holka už cca 14 dní nemocná a v pátek si jí mám brát a on mi ji nechce dát dokud se pořádně neuzdraví....

mám šanci u soudu dostat dceru do péče s tím že on by jí měl jednou za 14 dní od středy do neděle???

Moc děkuji za Vaše odpovědi

Re: Zrušení 9 měsíců, 3 týdnů #2118

• editor
  • NEPŘIPOJEN
Dobrý den, záleží na tom, jestli ještě běží soud nebo byste musela podat nový návrh. Změna péče je vždy problém. Určitě musíte mít dobrého právníka, obrnit se trpělivostí a připravit se na boj. Důležitá je argumentace a důkazy. Záleží i na věku a názoru dítěte. Názor dítěte je pro soud důležitý. Nejprve si proto promluvte s dcerou, jak ona to vidí a co by chtěla. Pokud by ona nic měnit nechtěla, šance na změnu je velmi malá. Pokud by dcera sama zůstat u Vás, šance se zvyšuje. Jestli se tedy s dcerou shodnete, určitě to nevzdávejte. Bude to ale těžké i pro ni, protože ona bude muset během soudu k otci chodit a odnášet to ze strany otce. Bude potřebovat Vaši podporu.
Soud bude dlouhý, pokud neproběhly posudky, můžete je požadovat. Je potřeba soud přesvědčit, že Vaše výhradní péče je nejvíc v zájmu dcery. Dá se ale čekat, že i otec si podá návrh na vlastní péči. Pak už je ale rozhodnutí na Vás, jestli raději střídání necháte nebo do toho půjdete s rizikem, že soud bude rozhodovat i o možnosti výhradní péče otce.
Pokud se rozhodnete podat návrh, nedělejte to bez rozmyslu a raději se připravte a sežeňte si důkazy, kterými své argumenty doložíte. Kdybyste pak něco potřebovala, ozvěte se nám.
  • Strana:
  • 1
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.33 sekund