Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

psychopat a mozna i paranoik
(1 prohlíží) (1) Host
Ostatní problémy kolem péče o děti po rozchodu...
 • Strana:
 • 1

TÉMA: psychopat a mozna i paranoik

psychopat a mozna i paranoik 3 roků, 8 měsíců #2052

 • morgana
Rozvadim se s muzem. Diteti je rok, odesla jsem v jeho 8mesicich. Jsem si jista ze muz je psychopat a z hrouzou zjistuji ze je zrejme i paranoik ci neco podobneho, chova secimdal podivneji a ted zpetne si uvedomuji ze toto chovani bylo jiz driv jen mi to tehdy neseplo. Jde mi o to ze muz chce stridavku. Vi ze ted to neni mozne ze je dite male. Ja se toho do budoucna bojim ale bojim se mu dite sverit i jen na prochazku protoze na nej neni spoleh, dohody nedodrzuje a o. Dite se nikdy nepostaral, ani se nesnazil....

Myslite ze mam zadat osychiatricke vysetreni? Co to obnasi a ma to vubec smysl? V rodine maji schizofrenika. Je to teta meho muze. Pry taky paranoia.

Re: psychopat a mozna i paranoik 3 roků, 8 měsíců #2053

 • editor
 • NEPŘIPOJEN
 • Příspěvky: 266
Dobrý den. Jestliže zatím nemáte žádné soudní rozhodnutí, nemáte povinnost dítě otci předávat. Přesto je vhodné, v zájmu budoucího soudu a jeho výsledku, otci setkávání s dítětem umožňovat. Stanovte nějakou dobu, např. jednou za týden nebo 14 dní dvě hodiny, podle Vašeho uvážení, oznamte to otci písemně a buďte připravena mu v této době kontakt umožnit. V zájmu bezpečnosti a prevence, aby nedošlo např. k únosu, mějte vždy v té době u sebe někoho, kdo tam bude jako svědek a zároveň bude schopen zasáhnout, pokud by došlo k incidentu. Otec, bratr, kamarád.
Vzhledem k tomu, že není upravená péče, pokud by došlo k únosu, byl by velký problém návrat dítěte.
Zajděte na OSPOD, situaci s nimi proberte a oznamte, jak budete teď postupovat a že jste ochotná i v této situaci otci kontakt umožnit.

Jestliže se ale opravdu bojíte a máte dobré důvody, otec se chová prokazatelně nenormálně, vyhrožuje Vám, pronásleduje Vás, napadá Vás, nebo Vás napadá jeho rodina, zvažte oznámení na policii a opět i na OSPOD s tím, že se zatím umožnit kontakt obáváte.Pokud přistoupíte k tomuto řešení a kontakt umožňovat nebudete, měla byste to v zájmu budoucího soudu, mít podložené a měl by být o tom učiněn záznam na OSPOD. Všechny výhrůžky od otce, maily, SMS, si dokumentujte.

Najděte si dobrého advokáta a nenechte nic náhodě. Podejte vyjádření k otcovu návrhu na střídavou péči a podejte i svůj protinávrh na úpravu péče a vyživovací povinnosti. Buďte připravená vždy rychle reagovat na otcovy výpady proti Vám a dokládání a vysvětlování jeho nepravdivých tvrzení.
U soudu můžete navrhovat posudky, ty se vždy dělají na oba rodiče i dítě, můžete požadovat psychiatrické vyšetření otce, můžete navrhovat i podmínky styku, např. v jakém prostředí by měl styk probíhat, jaké osoby by se ho měly a neměly zúčastnit, zda by měl být styk asistovaný nebo za Vaší přítomnosti apod.Vyšetření má určitě smysl. Ale vše je vhodné probrat se svým advokátem.

Tento stav neupravené péče, zvláště pokud byste se rozhodla styk s otcem neumožňovat, by měl trvat co nejkratší dobu a jedná se o krajní řešení, když byste se obávala o zdraví svého dítěte a sebe. Zvažte proto zatím alespoň návrh na předběžné opatření, aby soud péči a styk s otcem zatímně upravil, než bude rozhodnuto pravomocně. V takových krajních případech je potřeba, aby kontakt byl soudně upraven co nejrychleji.

Další připomínky, jestli chcete, je možné napsat soukromě, můžete se ozvat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Re: psychopat a mozna i paranoik 3 roků, 7 měsíců #2060

 • Ingrid
Chraňte svoje dítě Morgano, pokud je váš bývalý manžel psychicky labilní, tak udělejte všechno proto, aby dítě nedostal. Musíte ale opatrně, tito lidé si nikdy nepřiznají, že dělají něco špatně. Chtělo by to radu nějakého klinického psychiatra, jak v tomhle postupovat, aby to mělo právní závěr, od OSPOD nic nečekejte, ten vás podrazí, ani nechtějte po nich psychologické vyšetření muže, nemá to žádný grády, musíte něco co má u soudu platnost, buď požádat přímo soud o to, aby zajistil jeho klinické vyšetření, ovšem toto si budete asi hradit sama, někdy může i sociálka. Jenom tyto závěry od státem uznaných odborníků jsou ty co soud uzná. Ingrid.

Re: psychopat a mozna i paranoik 3 roků, 6 měsíců #2070

 • morgana
Dekuji vam za rady!

Dcera byla u soudu sverena do me pece.

Otec dcery chce do budoucna stale stridavou peci. Budu chtit jeho psychologicke vysetreni. Bohuzel je jeho chovani uplne nenormalni. Vidat se s dcerou mu nebranim, ale casto sam nejezdi, neuznava mnou nabizene terminy. Bude to jeste boj.

Jeste jednou dekuji.

Re: psychopat a mozna i paranoik 3 roků, 5 měsíců #2071

 • editor
 • NEPŘIPOJEN
 • Příspěvky: 266
Gratulujeme Vám! Máme radost za každé dítě, které může žít v klidu (relativně). Přesto nic nekončí, jak je vidět, čeká Vám ještě dlouhá cesta k normálnímu životu. Buďte proto pozorná, sledujte spis,aby Vám neuniklo nic, co otec proti Vám dvěma ještě podnikne.
Užívejte si každého dne, teď už dobře víte, že aby měla matka dítě u sebe, není zdaleka samozřejmostí.
 • Strana:
 • 1
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.33 sekund