Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

neshody s partnerem
(1 prohlíží) (1) Host
Ostatní problémy kolem péče o děti po rozchodu...
  • Strana:
  • 1

TÉMA: neshody s partnerem

neshody s partnerem 2 roků, 10 měsíců #2042

• balucci
  • NEPŘIPOJEN
ahojky,mam problem,pred dvema lety jsem se rozesla s pritelem s kterym mam 2,5letou dceru,po psychyckym a fyzickym tyrani jsem bouhzel pristoupila aby dite bylo svereno jemu do pece byvaly pracuje 4dny,a ty 4dny co pracuje mam malou u sebe takze mame jakby stridavou peci po 4dnech.po 8mesicich od rozchodu jsme se k sobe vratily sliboval mi jak se zmenil ze je jinaci,ze me miluje a ze chce byt semnou,tak jsem mu to verila a vratily se k sobe ale byla to lez po 4mesicich naseho ziti me zacal podvadet nasel si jinou a i presto ze sem ho prosila ta neodchazi tak stejne odesel k ni pak zacala opet stridava pece po 4dnech..prosila jsem ho at se vrati,vratil tesne pred vanocema ale choval se ke me hrube kricel na me i na malou nebyla v tom zadna laska,v podstate mi vycital ze od ni odesel.celou dobu co byl tady s dotycnou kvuli ktery odesel si neustale psal schazel si sni az nakonec jsem je spolu nachytala,tak jsem mu rekla at se odstehuje zpatky kni ze nechapu proc se k nem vracel kdyz nechtel.ale na to mi rekl akorat ze silim uplne zbytecne ze to nic nebylo..takze ted je opet u ni a s malou si zas stridame ta mala uz si toho vytrpela vic nez dost..ted snim neni vubec zadna domluva chtela jsem vzti malou na dovolenou za sestrou ktera zije v anglii a pozvala nas k sobe,mala se tesila ale byvaly rekl ze nikam nepoleti ze je jeste mala na to aby letela,ale nechce aby letela semnou chtela bych poradit jestli by mi soud vydal povoleni s malou odcestovat kdyz bude mit mala za sebou i lekarskou prohlidku ze je zpusobila???pak bych chtela si zazadat o malou zpet do pece ale bojim se udelat naky krok jelikoz mi byvali porad vyhrozuje ze radsi malou odvete do ciziny nez aby mi ji dal a dalsi reci ze se stane neco mym rodicum a takove to same bylo kdyz jsme se rozesli uplne poprvi a bylo to daleko horsi..nevim bojim se a nevim co mam delat poradi mi nekdo...je toho daleko vic tohle je jen zkraceny..budu rada za kazdou pomoc

Re: neshody s partnerem 2 roků, 10 měsíců #2047

• editor
  • NEPŘIPOJEN
Dobrý den, nevím, jestli si dceru střídáte po dohodě nebo máte soudní rozhodnutí. I při soudním rozhodnutí můžete s dcerou odjet na kratší dobu během pobytu dcery u Vás nebo se otcem domluvit na prodloužení pobytu dcery o Vás a nějaké náhradě. Na kratší dobu, v době, kdy otec nemá styk, můžete s dítětem odjet na dovolenou do zahraničí i bez souhlasu otce.
Jestli soudní rozhodnutí nemáte, tak otci prodloužení Vašeho intervalu oznámíte a vyjdete mu vstříc zase jindy.
Pokud máte soudní rozhodnutí o střídavé péči a vidíte, že dceři nevyhovuje, musíte podat soudu nový návrh na úpravu péče. Jiná cesta není. Jestli máte obavu, že by otec mohl s dcerou odcestovat a budete schopná doložit (maily otce výhružné, svědectví), můžete požádat soud o předběžné opatření, kdy by otci bylo zakázáno vycestovat s dítětem ze země nebo by bylo uloženo jiné omezení styku.
Vše proberte s právníkem a také se obraťte na OSPOD.
Většina lidí ale takovou možnost, usadit se jen tak s dítětem v cizině, nemá. Toto se děje prakticky jen v případech, že rodič je sám cizinec a má v jiné zemi rodinu a zázemí. Zbytečně se proto nenervujte, ale raději dobře vyhodnoťte, i s pomocí odborníka, celou situaci.
  • Strana:
  • 1
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.36 sekund