Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

partner soudně žádá SD u 1,5ročního dítěte, kojím
(1 prohlíží) (1) Host
Ostatní problémy kolem péče o děti po rozchodu...
  • Strana:
  • 1

TÉMA: partner soudně žádá SD u 1,5ročního dítěte, kojím

partner soudně žádá SD u 1,5ročního dítěte, kojím 4 roků, 1 měsíc #1938

Dobrý den,
prosím o rady a zkušenosti. Odešla jsem od partnera, bude soud o svěření dítěte do péče. Nebydlíme ve stejném měste, já chci výlučnou, partner střídavou péči. Tvrdí, že se mohu přestěhovat nazpátek do blízkého okolí. Jsem na mateřské.
Vím moc dobře, že by se o dítě starali jeho rodiče. V žalobě je to tak uvedeno, že v době práce by přebrali výchovu ( i při školce že by částeně přebrali výchovu). Takže by dítě pendlovalo při jeho týdnu ještě mezi partnerovým bytem a bytem jeho rodičů. Opravdu si nemyslím, že by se 60letí lidé / ne uplne fyzicky zdravi/ stěhovali do dětského pokoje každý sudý týden k partnerovi. Pochybuji ale, že by to partner před soudem přiznal. Naopak, očekávám veliké sliby, jak o dítě bude dobře postaráno.
Celý den se o ni starat nemůže. Máte zkušenosti, jak přihlíží soud, když se partner odvolává na pomoc maminky? Upozornuji, že jeho matka nepřizná, že bude vařit, uklízet atak..
Právnička řekla, že záleží na soudci. Mně to přijde jak ze špatného filmu.
A když mu to neprojde ted, v jakých intervalech od vydání rozsudku může znovu žádat?
Dekuji za názory a zkušenosti.

Re: partner soudně žádá SD u 1,5ročního dítěte, kojím 4 roků, 1 měsíc #1939

• jami30
  • NEPŘIPOJEN
Kým kojíš, nemôžu Ti nariadiť striedavú výchovu. Pýtala som sa na to právnika. Ja kojím 2,5 ročné dieťa.

Re: partner soudně žádá SD u 1,5ročního dítěte, kojím 4 roků, 1 měsíc #1940

• admin
  • NEPŘIPOJEN
Soud by měl rozhodovat dle zájmu dítěte a logicky vychází, že u kojeného dítěte SP v jeho zájmu nebude. Jenže výslovně to v zákoně zakotveno nikde není a schopný právník otce může argumentovat, že tak dlouhé kojení není zcela běžné a ani nezbytné a pokud narazí na soudce preferujícího otce, zaručené to opravdu není. Kolikrát nám zůstává rozum stát nad případy, které se k nám dostanou a kde zaujatá soudkyně/soudce rozhodnou o SP proti veškerému zdravému rozumu. Nicméně u 1,5 letého dítěte by se to snad stát nemělo, tam může těžko někdo argumentovat, že už kojení v zájmu dítěte není. Každopádně ani v tomto případě není rozumné na kojení spoléhat jako na jediný argument, ale umět dobře nesouhlas se SP vysvětlit i bez kojení. Na našem webu je argumentů k nalezení více.

Ještě pro původní tazatelku, po zamítnutí SP soudem může otec podat další žádost prakticky okamžitě po nabytí platnosti rozsudku. Žádná odkladná lhůta neexistuje, takže se připravte na to, že soud může běžet prakticky nepřetržitě až do dosažení plnoletosti dítěte. Navíc počítejte s tím, že i současný soud se může táhnout klidně rok a během něj může dojít k ukončení kojení. Takže opravdu se nesoustředit na kojení jako jediný argument!

Re: partner soudně žádá SD u 1,5ročního dítěte, kojím 4 roků, 1 měsíc #1941

děkuji,
argumenty si chystám. nicméně partner mi sdělil, že ikdyž prohraje, bude se soudit tak dlouho, dokud ji do SD nedostane. Je to opravdu strašný tlak.

Re: partner soudně žádá SD u 1,5ročního dítěte, kojím 4 roků, 1 měsíc #1942

• admin
  • NEPŘIPOJEN
Jestli budete chtít, ozvěte se nám do mailu, třeba vám poradíme ještě další užitečné argumenty.
  • Strana:
  • 1
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.33 sekund