Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Střídavá péče-následné svěření do pěče jednoho z r
(1 prohlíží) (1) Host
Ostatní problémy kolem péče o děti po rozchodu...
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Střídavá péče-následné svěření do pěče jednoho z r

Střídavá péče-následné svěření do pěče jednoho z r 5 roků, 2 měsíců #1005

Dobrý den, jsem zoufalá a potřebovala bych poradit..
S bývalým partnerem máme dceru 7 let. Je tomu něco přes rok, co je partner po mrtvici. Po té, co si na léčení našel přítelkyni jsem se rozhodla s dcerou od něj odstěhoval, v čemž mi nebránil. Jelikož žijeme v jednom městě, domluvili jsme se na oné střídavé péči. Všechno bylo bez problému. Nyní mám "nového" partnera, který si staví rodinný dům , ale v jiném městě vzdálený cca 30 km od rodného našeho města. Dcera má s mým partnerem výborný vztah, vypomáhal mi s dcerkou i době, kdy bývalý začal znova jezdit po lázních...

Nyní bychom se všichni, včetně dcerky, rádi přestěhovali do nového domečku. Bavila jsem se o tom s bývalým partnerem, a kupodivu nebyl ze začátku proti. Asi se mu to rozleželo v hlavě a podal za mými zády k soudu o svěření péče dcery do jeho péče. Já udělala to samé. takže situace je následující: ted se oba o dceru soudímena je to ošklivé.. Dcerka dokonce řekla na socíálním, že chce být s mamkou, že s tátou se nudí a nemá tam co dělat. Bývalý je totiž od té doby ochrnutý na levou ruku a nohu, chodí o berli.Pobírá příspěvěk na péči o osobu blízkou-který má napsaný na svého otce. v podstatě ho pobírá z toho důvodu, že není schopen se o sebe postarat. Je tedy vůbec možné aby mu svěřili dítě, když není schopen se sám o sebe postarat???
Bazíruje na tom, že zde má své kamarády, školu atd.. což je pravda achápu to, ale to přeci neznamená, že tu budeme žít do smrti.. Kamarády si může najít kdekoliv jinde, školy jsou dobré i jinde. O dopravu a všechno jiné by bylo postaráno.
Jen mám pocit, že mu u soudu "nadržují" jen proto, že ho matka chce připravit o dítě a on je chudák invalida. Nakonec já se musím obhajovat, že jsem schopana se o svou dceru dostatečně postarat, místo aby se vlastně obhajoval on sám, když je invalida.Nikdy jsem mu nebránila ve styku s malou , když jí chtěl mimo "jeho dny". jsem z toho zoufalá, nedokážu sipředstavit, že bych o dceru přišla a soud by rozhodl pro něho, jen proto, že tu má kamarády a školu.
Jaký je váš názor? předem díky.. L.

Re: Střídavá péče-následné svěření do pěče jednoho z r 5 roků, 2 měsíců #1006

• admin
  • NEPŘIPOJEN
Dobrý den, v tomto případě bude lepší, když nám napíšete do mailu, bude to asi obsáhlejší, než do diskuze.
Následující uživatel poděkoval: ruzaluca

Re: Střídavá péče-následné svěření do pěče jednoho z r 5 roků, 2 měsíců #1012

Děkuji, již jsem tak učinila.
  • Strana:
  • 1
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.24 sekund