Diskuzní fórum
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Ostatní problémy kolem péče o děti po rozchodu...

TÉMA: Ubohe...

Ubohe... 7 roků, 11 měsíců #10

  • Martin
Vas web povazuji za zoufaly pokus zabranit rozsireni institutu stridave pece, ktery je ve vetsine civilizovanych zemi jednim z beznych usporadani porozvodovych vztahu.

Tim, ze propagujete "jeden domov" berete diteti druheho rodice a to je nepripustne. Dva rodice jsou v naproste vetsine pripadu pro dite vetsi hodnota nez onen "jeden domov".

Pri pouziti vasi logiky bych tedy - jako otec - mel v zajmu ditete zadat o svereni do pece vyhradni a pripravit kluka o mamu?
Téma bylo zamčeno.

Re:Ubohe... 7 roků, 11 měsíců #12

  • editor
  • NEPŘIPOJEN
  • Příspěvky: 266
Děkujeme za první příspěvek v diskuzi, doufáme, že se bude rychle plnit dalšími slušnými příspěvky k věci.

A nyní k Vašemu názoru. To že v civilizovaných zemích je střídavá péče běžná, není pravda. Je běžná pouze v podobné míře, jako u nás a v naprosté většině případů pouze tehdy, pokud se rodiče dohodnou. Větší procento střídavé péče v severských zemích koresponduje přesně s tím, nakolik se oba rodiče zapojovali do péče o dítě ještě před rozchodem. Bohužel v česku a většině ostatních zemí není běžné, aby se rodiče v péči o dítě před rozchodem dělili přesně na 50%, zvláště u malých dětí, proto neexistuje jediný důvod, proč by tomu tak mělo být po rozvodu.

Propagujeme jeden domov, protože člověk (ano, i dítě je člověk) potřebuje jedno místo, kam cítí že patří. Umíte si sám představit, že byste se měl po týdnu povinně stěhovat....?

Bereme dítěti jednoho rodiče? Jak jsem na to přišel? My nepodporujeme v žádném případě bránění styku s druhým rodíčem. Naopak si myslíme, že dobře využitý víkend strávený s rodičem, který nemá dítě ve své péči, dává dítěti mnohem více, než vynucený pobyt každý druhý týden. Takže Vaše poznámka o tom, že chceme brát dítěti druhého rodiče je naprosto zcestná. To je bohužel další z mýtů, kteří šíří propagátoři střídavé péče.

Možná se budete divit, ale v posledním odstavci jste se přesně trefil do našeho názoru. Ten je takový, že dítě patří do péče toho rodiče, který se ve větší míře podílel na jeho výchově a ke kterému má tak dítě hlubší vztah. A tímto rodičem může samozřejmě být otec. To že tomu tak většinou není vychází jen z toho, jak jsou rozdělené role ve výchově před rozvodem a ať se to někomu líbí nebo ne, dítě většinou ten silnější vtzah má k matce a to platí tím více, čím je dítě menší. Ale čest výjimkám v podobě otců, kteří se o dítě starali od malinka, zatímco se žena věnovala kariéře. Tam není žádný důvod, aby nedostal dítě do péče otec. Sám jistě uznáte, že to je však výjimečný případ, se kterým přesně koresponduje počet dětí svěřených do péče otci nebo do střídavé péče.

A na závěr dodávám, že nejsme v žádném případě obecně proti střídavé péči, avšak ta by rozhodně neměla být násilně nařizována bez dohody rodičů na způsobu výchovy a bez souhlasu dítěte. Jedině tak může fungovat bez negativného dopadu na dítě.
Téma bylo zamčeno.

Re:Ubohe... 7 roků, 11 měsíců #13

  • compost
Možná se budete divit......

Takze vase logika: Protoze jsem nebyl s ditetem na materske (proc taky, kdyz mam podstatne vetsi vydelek a krom toho dite matku v teto dobe nutne potrebuje-kojeni), tzn. delal jsem vse pro dite a rodinu), a diky tomu jsem se samozrejme NEMOHL podilet ve vetsi mire na jeho vychove, jsem automaticky odstrcen z role taty a presunut do role chodici penezenky.

Co s tim pro priste? Zadny kojeno mamo, supej do prace, abychom se starali napul a ty pak nemohla vyse zminenym nesmyslnym zpusobem argumentovat. No chudak dite.......

Trochu se nad tim zamyslete.....dle clanku jste zena a podle toho to tak i vypada.......
Téma bylo zamčeno.

Re:Ubohe... 7 roků, 11 měsíců #14

  • Příroda
Kdyby příroda chtěla, aby mělo dítě jednoho rodiče,tak by to tak udělala. Ona ,ale narozdíl od Vás velice dobře ví,že dítě potřebuje stejnou měrou oba rodiče. Poučte se od ní....
Téma bylo zamčeno.

Re:Ubohe... 7 roků, 11 měsíců #15

  • compost
Možná se budete divit, ale.......


Takze po narozeni ditete mamko sup do prace, budeme se ve vychove striktne stridat napul, abych nebyl ten kdo se podilel mene, koj si jak chces, dite bude urcite spokojene.....

Tak takhle to chcete??
Téma bylo zamčeno.

Re:Ubohe... 7 roků, 11 měsíců #16

  • editor
  • NEPŘIPOJEN
  • Příspěvky: 266
Příroda napsal:
Kdyby příroda chtěla, aby mělo dítě jednoho rodiče,tak by to tak udělala. Ona ,ale narozdíl od Vás velice dobře ví,že dítě potřebuje stejnou měrou oba rodiče. Poučte se od ní....


Najděte prosím v přírodě jediný příklad, kde se podílí rodiče přesně stejnou měrou na výchově dítěte, děkujeme...
Téma bylo zamčeno.
Moderátoři: admin, editor
Čas pro vytvoření stránky: 0.37 sekund