Domácí násilí

Domácí násilí

Kolik stojí domácí násilí?

Domácí násilí

Zástupci občanského sdružení se zúčastnili v říjnu mezinárodní konference na téma: "Kolik stojí domácí násilí?" Aneb ekonomické dopady domácího násilí na státní rozpočet.

Konference se konala v Senátu PČR ve spolupráci s organizací o.p.s. proFem  a zúčastnilo se jí téměř 80 posluchačů z řad odborníků a médií.

Celý článek...

 

Článek o domácím násilí

Domácí násilí

AKTUALIZOVÁNO (čtěte dodatek pod článkem)

Na zpravodajském portálu Ona Dnes se objevil zajímavý článek s informacemi od sdružení ProFem, které mimo jiné pomáhá obětem domácího násilí a ukazuje, jak rozšířený je to problém v ČR: Z domácího násilí si trvalé následky odnese 15 tisíc Češek ročně

Celý článek...

 

Domácí násilí a otcovská práva

Domácí násilí

I když se ženě podaří utéct ze vztahu postiženého domácím násilím, nic pro ni nekončí. Násilník často začne využívat jako zbraň a prostředek násilí děti.

Celý článek...

 

Výstava "NE násilí na ženách"

Domácí násilí

Do 14.3.2012 bude v Evropském domě, Jungmannova 24, Praha 1, otevřena výstava NE násilí na ženách, kterou společně pořádají Informační centrum OSN v Praze a Zastoupení Evropské komise v České republice.

Celý článek...

 

Fiktivní blogy?

Domácí násilí

Od nového roku se zřejmě z čtenářských sekcí idnes.cz stává pobočka otcovských webů. Zejména v blozích se objevily nové profily (obvykle ženské), které publikují články, které jakoby přímo vypadly z otcovských webů. Je pro nás jen velmi těžko uvěřitelné, že se za profily skrývají skutečné ženy nebo dokonce matky a publikují podobné názory. Ostatně za vše mluví odkazy na blogy hlavních otcovských aktivistů, které se v těchto článcích pravidelně objevují.

Celý článek...

 

Do kouta s tebou miláčku!

Domácí násilí

U příležitosti Mezinárodního dne proti násilí na ženách, který připadá na 25. listopad, zveřejňujeme další článek paní Moniky Plocové, podle skutečného případu.

Celý článek...

 

...a muž ti vládnout bude

Domácí násilí

Je to jako jízda vlakem. Teprve až se rozjede plnou parou, uvědomíte si, že něco není v pořádku. Když vyskočíte, zabijete se. Když zůstanete, zabijete se taky. Musíte se pokusit najít brzdu....   Domácí násilí.

Celý článek...

 

Maření vykázání jako přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby

Domácí násilí

Přinášíme další článek Mgr. Jana Potměšila. Dnešní článek se zabývá stavem, kdy se ohrožující osoba odmítá podrobit vykázání ze společné domácnosti. Zamýšlí se nad úředním postupem v takových případech proti pachatelům domácího násilí. Obsahuje také práva a povinnosti vykázané osoby a výtah z právních předpisů týkajících se vykázaní. Může být dobrým poučením jak pro ohrožené, tak i pro vykázané osoby, případně i pro úřední osoby, které se vykázáním zabývají.

Celý článek...

 
Více článků...